Грищенко готує візит Мєдвєдєва до Києва

Костянтин Грищенко
Image caption Костянтин Грищенко раніше обіймав посади міністра закордонних справ (2003-2005) і першого заступника Секретаря Ради національної безпеки й оборони

За повідомленнями інформагенцій, новопризначений міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко має здійснити візит до Москви і провести переговори з російським колегою Сергеєм Лавровим.

Передбачається, що під час поїздки будуть обговорені деталі візиту в Україну президента Росії Дмітрія Медвєдєва, запланованого на кінець травня.

Ітиметься також про енергетичні проблеми.

Як каждуть експерти, Києв має серйозні завдання - йому необхідно зберегти обсяги транзиту російського газу через Україну на тлі запуску газогонів Південний і Північний потоки, а також домовитися про зниження ціни за газ. Це була одна з передвиборчих обіцянок Віктора Януковича.

Серед можливих тем переговорів, як пише російська преса, буде ініціатива Києва щодо укладення російсько-американського Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь на українській території.

Заступник голови Адміністрації президента України Ганна Герман сказала, що Москва сприйняла ініціативу, висловлену Віктором Януковичем під час візиту до Москви, із зацікавленістю, і якщо Вашингтон погодиться, то Україна, на думку пані Герман, може стати мостом між Сходом і Заходом.

Експерти відзначають, що Київ має всі моральні права на посередництво у підписанні Договору щодо стратегічних наступальних озброєнь.

Адже саме Україна, маючи один з найбільших за величиною ядерний потенціал, свого часу добровільно позбулася цієї зброї.