Табачник не збирається у відставку

Міністр освіти та науки Дмитро Табачник не збирається у відставку.

Відкидаючи звинувачення в українофобії, які лунають на його адресу в Україні після призначення на посаду в уряді, Табачник назвав їх неправдивими.

Ваша думка:

Студентські протести проти призначення його міністром освіти Табачник вважає ознакою демократичності суспільства.

Image caption Учасники театралізованої акції ”Табачника - на звалище історії!” біля будівлі Міністерства освіти і науки України, у Києві, в середу, 17 березня 2010 р.

“Це нормальна ознака громадянського суспільства, коли є думки, коли хтось підтримує, а хтось – не підтримує”, - сказав Табачник журналістам на прохання прокоментувати ситуацію.

Міністр повідомив, що напередодні отримав листа підтримки ректорського корпусу навчальних закладів Харківської області, а також листа від колишнього президента Національного університету “Києво-Могилянська академія” В’ячеслава Брюховецького про не підтримку.

“Кожна людина має право на політичні погляди, але не треба плутати політичні погляди, тим більше під час передвиборчої боротьби, з професійною діяльністю”, - сказав Табачник.

Міністр нагадав, що працюючи в уряді кілька разів, не підписав жодного незаконного чи неконституційного рішення. Табачник переконаний, що під час своєї роботи на посадах в уряді зробив набагато більше для розвитку вітчизняної системи освіти, ніж його попередники.

Що ж стосується нового призначення, то “за три дні діяльності жодного ще не було в Міністерстві освіти ухвалено рішення, яке б суперечило Конституції або законам. Таких рішень і не буде. А розглядати три-чотирирічної давнини публікації як звинувачення у політичній діяльності, – це абсолютний маккартизм, полювання на відьом”, – вважає Табачник.

Image caption Міністр освіти та науки Дмитро Табачник не збирається у відставку

Відповідаючи на запитання, чи не збирається він у відставку, міністр сказав: “Від брехливих звинувачень і аналізу моїх політичних виступів як науковця я не збираюся робити висновки щодо професійної діяльності”.

А тим часом відставки міністра освіти зажадала ще одна обласна рада на заході України – Тернопільська. У зверненні до керівництва держави депутати називають провокативним та недалекоглядним рішення про призначення Табачника на посаду міністра, оскільки, як сказано у зверненні, ця особа «сповідує україно ненависницькі, проросійські погляди».

«Україномовне населення Східної України у своїх статтях він називав «суржикоговорящим населением», а галичани, як він стверджував, взагалі не мають нічого спільного з народом Великої України... Ми проти того, щоб міністерство очолювала особа з давнім попсутим кар’єрним шлейфом та репутацією, адже не може собі дозволити політик обізвати суддів Конституційного Суду «дурнями» за українізацію кінопрокату”, - написано у зверненні.

На переконання депутатів, особа, яка неодноразово принижувала честь і гідність українського народу, має бути усунена від найвищих державних посад.

Image caption Протести у Львові

Добровільна відставка Дмитра Табачника пішла б на користь команді Віктора Януковича, - вважає і заступник голови адміністрації президента Ганна Герман.

"... незважаючи на те, що Дмитро є фахівцем, що він - інтелектуал, його антиукраїнські висловлювання викликають роздратування в значної частини суспільства”.

Ганна Герман також розповіла, що у вівторок президент Янукович зустрічався з Табачником. "Розмова була досить серйозною, після чого Табачник зробив заяву, що його особисті погляди ніяк не вплинуть на реалізацію ним тієї концепції гуманітарної політики, і освіти зокрема, яку визначають президент, парламент і уряд. Це цікавий і відповідальний хід. Будемо сподіватися", - сказала Герман.

Новини на цю ж тему