Янукович: спільний з Росією парад 9 травня

Активісти партії Вітренко у Криму

Президент Янукович заявив у Криму, що 9 травня у Севастополі відбудеться спільний військовий парад ВМС України і російського Чорноморського Флоту. Раніше про таку ідею повідомило керівництво Росії.

Віктор Янукович заявив у Сімферополі під час зустрічі з новим керівництвом Криму, святкування 65 річниці перемоги у «Великій Вітчизняній війні для України має не лише військово-патріотичне, а й морально-етичне значення».

"Тихого життя не буде"

Пан Янукович закликав нове кримське керівництво на чолі з прем’єром Василем Джарти до «корінних реформ» у всіх сферах життя і сказав, що за результати вони «будуть жорстко відповідати».

«Прошу вас записувати. Я не лекцію приїхав читати у Крим. Я спитаю по повній програмі. Тихого життя не буде. Ми будемо наводити порядок у всіх сферах життя автономії», - сказав Віктор Янукович.

Новий командувач ВМС Максимов

Раніше президент Янукович призначив нового командувача Військово-морськими силами України. Ним став віце-адмірал Віктор Максимов, який був першим заступником командувача ВМС.

Пана Максимова призначили після того як попередній командувач ВМС України Тенюх написав рапорт про звільнення, аргументуючи таке рішення морально-етичними причинами. Пан Те нюх раніше твердив, що Україна проведе цього ороку військові навчання Сі Бріз, проти чого виступають комуністи, які є партнерами Партії регіонів по коаліції.

Що хвилює кримчан?

Кореспондент УС Бі-Бі-Сі у Севастополі Олександр Шталтовний каже, що місцеві мешканці незадоволені відчутним підвищенням комунальних тарифів. Люди також хочуть ясності у питаннях розподілення землі.

Наш кореспондент каже, що місцева громада цікавиться баченням нового президента у гуманітарній та ідеологічній політиці, що, як показали його перші кроки, кардинально відрізняються від ідеологічних концептів колишнього президента Віктора Ющенка.

За словами нашого кореспондента, багато обговорень відбувається стосовно статусу Севастополя у контексті невизначеності перспектив перебування там Чорноморського Флоту РФ. За словами нашого кореспондента, більшість мешканців Севастополя висловлюються на продовження терміну оренди бази Чорноморського Флоту.

Врешті севастопольці сподіваються, що пан Янукович нарешті чітко сформулює своє концептуальне бачення майбутнього Севастополя, яке до останнього часу, особливо під час президентської кампанії, було досить фрагментаним, неконкретним, а іноді просто декларативним.

Наприклад: більшість мешканців міста прагне покращення україно-російських стосунків та пролонгації перебування у Криму Чорноморського Флоту РФ. У свою чергу бізнес-кола, що розмірковують чи вкладати сюди інвестиції – в тому числі у місцевий порт – хочуть почути від пана Януковича чітких формулювань – чи буде пролонгація перебування ЧФ, чи буде демілітаризація, чи буде вільна економічна зона та сприятливий податковий режим.

Новини на цю ж тему