Чи продає Україна зброю до ДР Конго?

Конго

Головна компанія України з постачання озброєнь за кордон – Укрспецекспорт – не коментує повідомлення деяких ЗМІ про намір Києва продати зброю до Демократичної Республіки Конго.

Міністерство оборони України каже, що воно не торгує зброєю.

Тим часом військові експерти нагадують, що ДРК не входить до числа держав, на які розповсюджується заборона ООН щодо поставок озброєнь. За умови, що про це повідомляється Рада Безпеки ООН.

За повідомленнями агенції Франс Прес, Україна має намір надіслати до Демократичної Республіки Конго озброєнь на 80 мільйонів доларів. Франс Прес посилається на документ, який був надісланий до Ради Безпеки ООН.

За інформацією, серед озброєнь – 20 штурмових танків Т72, 100 вантажівок і тисячі одиниць озброєнь, в тому числі десятки зенітних кулеметів, автоматів Калашникова.

У міністерстві оборони України Бі-Бі-Сі сказали, що відомство не торгує озброєннями, порекомендувавши звернутися до Укрспецекспорту.

Представник інформаційного підрозділу цієї компанії сказав Бі-Бі-Сі, що коментарі стосовно експорту дає лише керівництво фірми. Твердивши, що йому нічого не відомо про плани експорту до Конго.

Тим часом директор Центру досліджень проблем армії, конверсії і ВПК Валентин Бадрак нагадав, що Демократична Республіка Конго, попри нестабільну ситуацію в країні, не входить до держав, на які розповсюджується ембарго ООН. І тому поставки українських озброєнь, якщо такі будуть, є законними. За умови, якщо вони здійснюються уряду, а не повстанцям, і про такі поставки повідомляється РБ ООН.

Валентин Бадрак: Якщо Україна співпрацює з урядом Конго і повідомляє Раду Безпеки ООН про свої поставки, то це є законні, легітимні поставки озброєнь, і вони жодним чином не можуть розцінюватися як якісь зловживання або поставки в обхід міжнародних санкцій. Звісно, не можна постачати тим, хто бореться з урядом, тобто революційним екстремістським організаціям, які дисбалансують ситуацію.

Україна неодноразово звинувачувалася у незаконних поставках озброєнь за кордон, але, як кажуть у Києві, це було в основному через ЗМІ. Що, на думку українських посадовців, могло носити замовний характер.

Гучним став свого часу “кольчужний” скандал, коли уряд США звинуватив Київ у незаконному експорті збройних установок до Іраку. І хоча, як твердять у Києві, ці закиди не підтвердилися, вони негативно вплинули на україно-американські взаємини.

Новини на цю ж тему