Нові призначення Януковича - віддані ПР

Азаров в Донецьку
Image caption Прем'єр Азаров заявив, що до кінця березня Україна "отримає ефективну вертикаль виконавчої влади"

Від сьогодні починають працювати на посадах нові губернатори, призначені президентом Віктором Януковичем.

Упродовж останніх кількох днів нові уряд на президент ухвалили понад 100 кадрових рішень на центральному та на місцевому рівнях про звільнення чи призначення державних чиновників.

Президент вже призначив 14 нових глав обласних державних адміністрацій, однак процес оновлення влади ще не завершено.

Віктор Янукович обіцяє після завершення призначень губернаторів областей взятися за районних керівників і перш ніж ухвалити рішення про їхню подальшу долю, особисто з ними зустрітися.

Ще до приходу до влади Віктор Янукович та члени його команди запевняли, що не вдаватимуться до політичних репресій стосовно місцевих керівників влади, міліції, прокуратури і що ключовою вимогою до них буде професійність.

Image caption В. Янукович і новий прем'єр Криму Василь Джарти

Однак, як вважають оглядачі, призначення останніх днів свідчать про те, що Віктор Янукович пішов тим самим шляхом, що і Віктор Ющенко у 2005-му році, призначаючи на керівні посади людей, відданих своїй політичній силі.

Тоді Віктор Ющенко звільнив понад дві тисячі місцевих керівників, що викликало протести опозиції із Партії регіонів. Вони звинувачували президента Ющенка у підборі кадрів за особистою відданістю.

Нині представники Партії регіонів кажуть, що у кадрових ротаціях буде задіяно партійний механізм добору кадрів.

Зокрема, член політради Партії регіонів Володимир Демидко сказав виданню „Главком”:

«Чому протягом останніх років страждали і бідували території і люди в цілому державі? Тому що новий президент приходив до влади, не маючи розгалуженої партійної структури. Йому ніхто не міг сказати: у такому-то районі такої-то області запропонований голова райдержадміністрації володіє тими чи іншими якостями. Партія - це частина людей, які живуть на відповідній території, і місцева партійна організація зацікавлена, щоб у даному районі, місті чи селі був ефективний і добропорядний керівник».

Віктор Янукович також обіцяє на 20% скоротити штат обласних держадміністрацій після того, як штат адміністрації президента в останні дні було скорочено на понад 100 осіб.

Окрім того, будуть замінені керівники усіх обласних управлінь міліції. Ті, що працювали до формування нового уряду, вже написали рапорти про відставку.

Нова міліція - люди Кучми?

Депутат парламенту від Партії регіонів Вадим Колісниченко заявив, перебуваючи у Львові, що керівний склад міліції буде замінено на 100%.

Представник правлячої партії пояснює такі плани тим, що, на його думку, попередній склад міністерства внутрішніх справ був активно втягнутий у політику.

Як зазначає українська преса, більшість керівних посад у міністерстві внутрішніх справ за нового глави МВС Анатолія Могильова отримали міліціонери, які працювали в правоохоронних органах за часів Леоніда Кучми, під керівництвом міністрів Юрія Кравченка і Миколи Білоконя.

Також останні призначення на посади керівників обласних управлінь міліції демонструють, що перевага надається людям, які у той чи інший час працювали у Донецькій області.

Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко досить різко відгукується про ці призначення.

"Зрозумійте: усі розмови про професіоналізм – це для лохів, насправді йде захоплення донецькою командою всіх можливих і неможливих посад”, - сказав лідер опозиційної „Народної самооборони”.

Водночас, політичні оглядачі кажуть про те, що в Україні чи не вперше складається ситуація, за якої уся влада в країні – президента, уряду, парламенту, а також на місцевому рівні належатиме одній політичній силі.

Досі постійними конфліктами між гілками влади вищі керівники держави пояснювали неефективність своїх дій.

Тепер влада – в руках однієї політичної сили, Партії регіонів, а це означає, що і уся відповідальність за становище в країні нестиме тільки вона.