Азаров: влада у Києві не працює

Пам'ятник засновникам Києва
Image caption Пам'ятник засновникам Києва

Прем’єр-міністр Микола Азаров попередив Київського міського голову Леоніда Черновецького про радикальні кроки щодо зміни керівництва у столиці в разі невирішення проблем киян.

У суботу під час наради з керівництвом Київської міської державної адміністрації та керівниками центральних органів виконавчої влади з питань розв’язання нагальних проблем забезпечення життєдіяльності та розвитку міста він заявив:

“Україна для людей повинна починатися з міста Києва. І ми зібралися саме для того, щоб знайти шляхи вирішення проблем, які є в місті Києві”.

"Влада не працює"

Прем’єр заявив, що влада у столиці не працює, назвавши однією з причин цього невірну розстановку кадрів:

“Багато чиновників не є фахівцями у галузі місцевого господарства. Частина керівників взагалі призначена за незрозумілими критеріями. Навіть з’явитись на роботу для них проблема”.

Image caption На вулицях Києва

Микола Азаров сказав, що у столиці відсутня ефективна взаємодія не тільки між службами, які відповідають за функціонування інфраструктури міста, а й між районними адміністраціями і заявив, що президент Янукович вимагає навести порядок у столиці:

"Тому питання ставиться жорстко: або покращуйте свою роботу, або добровільно пишіть заяви”.

Відповідальність - на мері

Прем’єр-міністр запевнив, що уряд готовий допомогти київській владі, але відповідальність за стан міста повинні нести особисто мер Леонід Черновецький та глави адміністрації.

Микола Азаров сказав, що у столиці роками не вирішуються проблеми стану доріг, тротуарів, зношеність ліфтового господарства, вивезення сміття, освітлення вулиць, безпека на вулицях, безперебійне електро- та водопостачання, функціонування міських колекторів.

Він підкреслив, що стан комунального транспорту, тарифи за житлово-комунальні послуги підвищуються, а якість послуг, які отримують жителі столиці, знижуються.

Image caption Київські дороги

Крім того, зазначив Микола Азаров, наближається літній період, коли суттєво збільшується кількість транспортних засобів на вулицях міста, але для розв`язання проблеми транспортних заторів нічого не робиться:

“Підземні стоянки, парковки, так і залишилися на словах. Як же Київ збирається приймати Євро-2012?”.

Уряд готовий допомагати столиці

Звертаючись до присутніх на нараді представників МВС, прем’єр закликав їх також приєднатися до вирішення проблеми заторів у столиці.

Image caption Арка дружби у Києві

Окремо Микола Азаров наголосив на невирішеному питанні ефективності розпоряджень земельними ресурсами.

“Час проходить, а проблеми тільки накопичуються. При цьому міська влада використовує бюджетні кошти на цілі, які в багатьох випадках є далеко не першочерговими”, - заявив пан Азаров, відзначивши необхідність терміново відновити ефективну систему управління столицею.

Тому, за словами прем’єра, якийсь час уряд буде допомагати владі Києва наводити порядок. Прем’єр повідомив, що відповідальним за це від уряду буде віце-прем'єр-міністр з питань регіональної політики Віктор Тихонов.

"Керівники районних державних адміністрацій повинні докласти максимум зусиль, щоб кияни в короткий проміжок часу відчули поліпшення. Якщо цього не станеться, ми вимушені будемо піти на радикальні кроки”, - заявив Микола Азаров.