МНС попереджає про повінь

крига на Київському водосховищі
Image caption крига на Київському водосховищі

Міністерство з надзвичайних ситуацій попереджає, що з понеділка почнеться скресання криги на українських річках і триватиме впродовж тижня.

У цей час, за даними МНС, очікується скресання лівих приток Дніпра в Сумській та Полтавській областях, Десни та Прип’яті.

Також очікують сходження криги на Дніпродзерджинському, а також на Канівському та Київському водосховищах.

У неділю у Київській службі порятунку Бі-Бі-Сі повідомили, що поки що до них з приводу підтоплень ніхто не звертався.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі директор науково-дослідного Інституту водогосподарсько-екологічних проблем Анатолій Яцик скритикував владу за нагнітання паніки серед людей щодо повені і скритикував чиновників за погану підготовку до можливого паводку. Докладніше тут.

За словами пана Яцика, вірогідність підтоплень збільшиться, якщо відлига буде і вдень, і вночі.

Напередодні тижневик “Дзеркало тижня” з посиланням на джерела у комісії з мінімізації наслідків паводку повідомив, що лід із Київського водосховища у випадку високого паводку може зашкодити дамбі Київської ГЕС, тому його вирішили колоти за допомогою криголамів.

Image caption Дніпро в районі Херсонської області

Тим часом влада Києва поширила пам’ятку для киян на випадок повені. Рятувальники радять заздалегідь упакувати необхідні речі та документи, запас їжі і медикаментів, відімкнути електроприбори та газ.

У столичній мерії не виключають, що в разі повені доведеться евакуювати близько десяти тисяч людей – мешканців Осокорків, Позняків, Воскресенки, Русанівських садів, Корчуватого, а також прибережних частин Подільського, Голосіївського, Оболонського та Деснянського районів.

За словами екологів, під загрозою може також опинитися елітна забудова Конча-Заспи, де частина будинків побудована завдяки намиву піску.

За повідомленнями синоптиків, у найближчі дні в Україні буде тепла та волога погода – від 2 подекуди до 17 градусів тепла.