Тимошенко: концесія ГТС є цинічною торгівлею незалежністю

Колишній прем'єр-міністр України, лідер найбільшої опозиційної фракції ВР Юлія Тимошенко називає незаконним створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою.

Коментуючи намір уряду Азарова створити газовий консорціум, екс-прем‘єр-міністр сказала, що та пропозиція суперечить національним інтересам України:

"...консорціум потрібен оточенню Януковича – українським олігархам, які через різноманітні політичні поступки, що є цинічною торгівлею незалежністю та державним суверенітетом, прагнуть отримати надприбутки та продовжити процес привласнення стратегічної власності держави".

Вона нагадала, що ще 2007 року Верховна Рада за ініціативи БЮТ ухвалила закон, яким заборонено будь-які форми відчуження української газотранспортної системи.

А тому лідер опозиції попередила чинний уряд про майбутню відповідальність за незаконні, на її думку, дії.

"Теперішня влада - не вічна, відповідальні політики повернуться до державного керма і скасують антидержавні угоди, якщо вони будуть укладені. Здавати в управління ГТС - все рівно, що здати в управління Україну", - заявила Тимошенко.

Клюєв: передати ГТС в концесію

Перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв заявив в ефірі ICTV, що Україна домагатиметься нижчої ціни на російський газ. Цього тижня у Москві мають відбутися україно-російські переговори щодо постачання газу.

За повідомленнями, у вівторок українська делегація на чолі з міністром енергетики Юрієм Бойко має вирушити до Москви.

Подробиці тут

Раніше Газпром висловлювався проти перегляду газових контрактів з Україною.

Питання ціни на газ не обговорювалося під час візиту президента Януковича до Москви, позаяк поїздка відбувалася до призначення уряду.

Пан Клюєв також твердить, що уряд Азарова домагатиметься, аби «транзит газу з Росії або країн Азії йшов тільки через Україну на країни Євросоюзу».

Він назвав «неадекватною» політику уряду Юлії Тимошенко щодо Росії.

Пан Клюєв також наполягає, що Україна має бути й основним транзитером нафти, твердячи, що це – «найвигідніший напрямок» для російського експорту до ЄС.

Віце-прем’єр вчергове заявив про необхідність створення газотранспортного консорціуму з Росією, якому ГТС передадуть у концесію. Водночас, за словами пана Клюєва, газотранспортна система залишиться у власності України.

«Пропонується створити газотранспортний консорціум - Україна, припустимо, Росія, країни Євросоюзу. Далі, пропонується прийняти закон про те, щоб цьому консорціуму передати ГТС в концесію. Тобто, виходить так, що консорціум бере на себе зобов`язання експлуатувати ГТС, інвестувати в неї, реконструювати, розвивати, збільшувати об`єми прокачування, збільшувати потужності самої ГТС. Але в той же час сама система, згідно закону, який ми вже фактично підготували, залишається державною власністю, і нікуди з України ця власність не вивозитиметься і ніяк вона не змінюється», - сказав А.Клюєв.

Проти ідеї створення такого консорціуму висловлювала прем’єр Тимошенко, твердячи, що це зашкодить національним інтересам України.

Попередня влада підписала угода з ЄС про модернізацію української ГТС, пізніше заявивши, що в модернізації зможе взяти участь і Росія.

Новини на цю ж тему