Клюєв пропонує здавати ГТС у концесію

Андрій Клюєв

Перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв заявив в ефірі ICTV, що Україна домагатиметься нижчої ціни на російський газ. Цього тижня у Москві мають відбутися україно-російські переговори щодо постачання газу.

За повідомленнями, у вівторок українська делегація на чолі з міністром енергетики Юрієм Бойко має вирушити до Москви.

Подробиці тут

Раніше Газпром висловлювався проти перегляду газових контрактів з Україною.

Питання ціни на газ не обговорювалося під час візиту президента Януковича до Москви, позаяк поїздка відбувалася до призначення уряду.

Читати: ЄС прогнозує покращення газових відносин Києва і Москви

Пан Клюєв також твердить, що уряд Азарова домагатиметься, аби «транзит газу з Росії або країн Азії йшов тільки через Україну на країни Євросоюзу».

Він назвав «неадекватною» політику уряду Юлії Тимошенко щодо Росії.

Пан Клюєв також наполягає, що Україна має бути й основним транзитером нафти, твердячи, що це – «найвигідніший напрямок» для російського експорту до ЄС.

Віце-прем’єр вчергове заявив про необхідність створення газотранспортного консорціуму з Росією, якому ГТС передадуть у концесію. Водночас, за словами пана Клює ва, газотранспортна система залишиться у власності України.

«Пропонується створити газотранспортний консорціум - Україна, припустимо, Росія, країни Євросоюзу. Далі, пропонується прийняти закон про те, щоб цьому консорціуму передати ГТС в концесію. Тобто, виходить так, що консорціум бере на себе зобов`язання експлуатувати ГТС, інвестувати в неї, реконструювати, розвивати, збільшувати об`єми прокачування, збільшувати потужності самої ГТС. Але в той же час сама система, згідно закону, який ми вже фактично підготували, залишається державною власністю, і нікуди з України ця власність не вивозитиметься і ніяк вона не змінюється», - сказав А.Клюєв.

Проти ідеї створення такого консорціуму висловлювала прем’єр Тимошенко, твердячи, що це зашкодить національним інтересам України.

Попередня влада підписала угода з ЄС про модернізацію української ГТС, пізніше заявивши, що в модернізації зможе взяти участь і Росія.

Новини на цю ж тему