Фракція Партії регіонів оновилась

Фракція регіоналів
Image caption Фракція регіоналів

Центральна виборча комісія зареєструвала народними депутатами 22 представників Партії регіонів із її виборчого списку.

Нові депутати прийшли на заміну тим членам фракції, які склали парламентські повноваження заради роботи у виконавчій владі та адміністрації Президента.

Внаслідок ротації до Верховної Ради повернулась низка депутатів минулого скликання.

Один із них - голова Всеукраїнського об´єднання «Путь православных» Юрій Болдирєв.

Він відомий уже понад 20 років своєю проросійською позицією, яка виявляється зокрема у намаганні вибороти для російської мови статус другої державної.

У 2006 році виступ депутата від Партії регіонів Юрія Болдирєва на Світовому конгресі співвітчизників у Санкт-Петербурзі багато оглядачів назвали «вершиною політичного абсурду».

Тоді Болдирєв запропонував Росії переселити з України жителів Волинської і Житомирської областей до Сибіру і на Далекий Схід. Щоб спільно боротися з Китаєм.

Українці, мовляв, добре приживаються і швидко русифікуються.

Повернувся до парламенту і ректор Національної академії Державної податкової служби України Петро Мельник.

Під час президентських виборів 2004 року Мельник керував обласними регіоналами. Тоді його звинувачували у тиску на студентів-податківців, аби вони голосували за кандидата Януковича.

Нині, як вважає член ЦВК Андрій Магера, Петро Мельник став депутатом всупереч Конституції, оскільки не звільнився з посади ректора.

Інший член ЦВК Михайло Охендовський запевняє, що все законно, оскільки Мельник керуватиме академією не за гроші, а на громадських засадах, тобто, у вільний від депутатських справ час.

Поповнили лави регіоналів і 5 колишніх БЮТівців: Валерій Келестин, Максим Луцький, Олег Надоша, Володимир Олійник та Володимир Толстенко.

Олег Надоша – колишній мер Кременчука, який перед тим, як долучитись до лав регіоналів, побував у політичних силах Ющенка та Тимошенко.

Володимир Олійник – колишній мер Черкас, відомий, крім того, своєю участю у «канівській четвірці» під час президентських виборів 1999 року. Тоді він зняв свою кандидатуру на користь Євгена Марчука.

Під час акції «Україна без Кучми» входив до Форуму національного порятунку, а на президентських виборах 2004 року був довіреною особою Віктора Ющенка.

У 2006 пройшов до парламенту за списком БЮТ, але згодом порвав з тією політичною силою, долучившись до Партії регіонів.

Повертається до парламенту і екс-депутат-регіонал та колишній голова Вінницької облради, а ще раніше губернатр Григорій Калетнік. За висновками газети «Лівий берег», цей політик «завжди дотримувався залізного правила бути в рядах партії влади: член Політради НДП (з 199, член Політради СДПУ(о) (з 2005). 2010 – рік – Регіонів».

Ще одного щойно зареєстрованого депутата-регіонала Василя Стельмашенка газета називає легендарним персонажем:

«Як майбутній депутат він легко зможе відбілити в судах і в прокуратурах своє ім’я від кримінальної клички «Картавий» і вкотре розвіяти міфи про організоване злочинне угрупування братів Кушнірів, яке протистояло самому Аліку Грєку.

Ще у 1983 році Київський РОВД Донецька відкрив кримінальну справу № 4066 проти Василя Стельмашенка за статтею «шахрайство». Кримінальні справи на зламі 90-их, які порушували проти підприємств Стельмашенка, давно канули в прокурорську лету і йому більше не доведеться покидати Україну».

Став депутатом і Олександр Зац - один із чільних менеджерів цукеркової компанії «Київ-Конті», створеної Борисом Колесниковим, який нині із парламентського крісла пересів в урядове (віце-прем‘єра) і опікуватиметься підготовкою ЄВРО 2012.

Після зміни у 2004 році виборчої системи зі змішаної на пропорційну багато хто в Україні, критикуючи закриті парламентські списки, для ілюстрації непрозорості (люди, мовляв, обирають «кота в мішку»), називали саме Партію регіонів.

Ту політичну силу критикували за те, що в її списках можна було побачити не лише відомих політиків, а й їхніх охоронців, водіїв та секретарок.