Три місяці на наведення ладу в Києві

Київ

Прем'єр-міністр Микола Азаров дав меру Києва Леоніду Черновецькому 3 місяці для покращення ситуації у столиці України.

Промовляючи на засіданні уряду, Азаров серед недоліків роботи міського голови назвав розбиті дороги та засміченість міста.

Сам Черновецький наказав своїм підлеглим навести лад у Києві за 10 днів, тобто, якраз до Великодня.

Нова центральна влада говорить про роботу старої столичної влади вдруге за останні 5 днів. Минулої суботи прем'єр-міністр Микола Азаров провів нараду з керівниками Києва та урядовцями. Вирішували, що робити з невідкладними проблемами, які накопичилися в Києві за правління Леоніда Черновецького.

"Влада у столиці не працює", - такий висновок зробив тоді Азаров. А серед причин назвав неправильну кадрову політику і зокрема те, що, на його думку, багато київських чиновників не є фахівцями у сфері місцевого господарства. А незадовільний, як висловився Азаров, блокадний стан інфраструктури міста та низька якість житлово-комунальних послуг, то, на думку прем'єра, свідчення відсутності взаємодії між службами, які відповідають за ті сфери життя Києва.

На відновлення ефективної системи управління столицею прем'єр-міністр дав три місяці.

"Меру і його команді дано короткий термін для наведеня порядку. Час пішов. І тому віце-прем'єр-міністру Тихонову треба зосередить зусилля на виконанні визначених нами першочергових завдань. А серед них є такі, що не потребують значних витрат і зусиль. Наприклад, до дня Перемоги зробити місто чистим, навести лад у дворах, на вулицях, відремонтувати шляхи. Словом, до великого свята привести столицю у святковий вигляд."

Крім того, президент та прем'єр доручили Київському міському голові привести у відповідність до законодавства чисельність його заступників. Те прохання Леонід Черновецький виконав негайно. Відтепер у нього з чотирьох перших заступників залишився один - Анатолій Голубченко. А з 14 просто заступників залишилось удвічі менше. Найпомітнішою серед звільнених замів оглядачі називають Ірену Кільчицьку. Роздутість штату міської адміністрації міський голова пояснив намаганням представити у виконавчому органі влади різні політичні сили. А нині, за словами Черновецького, наспів час винести політику за рамки діяльності адміністрації.

"Я оптимізував свою власну структуру управління містом, зменшивши кількість заступників у понад два рази. Наступним кроком на цьому шляху має стати наведення ладу в арйонних адміністраціях шляхом оптимізації їх штатного розпису, про що я дав їм доручення на колегії. Новий підхід до формування кадрового складу, який висувається президентом та прем'єр-міністром, повинен сприйматися всіми, хто зацікавлений у встановленні працездатної влади."

Невдоволення багатьох киян роботою Черновецького з проханням усунути його з посади голови міськадміністрації доходили і до попереднього президента. Однак Віктор Ющенко заявив тоді, що він не збирається ініціювати відставку столичного мера заради отримання додаткових голосів на президентських виборах. "Черновецький був обраний більшістю голосів киян», - нагадав Ющенко і закликав бути не населенням, а громадянами і відповідати за свій вибір.

Втім нинішня опозиція і зокрема екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не вірить у те, що звільнити Черновецького зможе Янукович. За погрозами звільнення аж через три місяці, якщо ситуація не виправиться, Луценко бачить ознаки політичного торгу. На його переконання, нова влада могла звільнити Черновецького одразу із формулюванням «у зв'язку з обранням нового Президента». Втім деякі оглядачі, визнаючи наявність підстав для заміни міських чиновників, у наступі центральної влади на міську бачать намагання партії регіонів посилити свої позиції у Києві.