Росія зацікавлена в українських трубопроводах

Азаров і Путін

Голова російського уряду Владімір Путін заявив, що Росію і далі цікавить газотранспортна система України, незважаючи на те, що російський капітал вже вкладено у будівництво обхідних трубопроводів.

По завершенні переговорів із главою уряду України Миколою Азаровим у Москві Владімір Путін сказав, що „це знижує наш інтерес, але він ще є".

Прем’єр Росії сказав, що російська сторона готова обговорювати питання консорціуму і вкладати певні кошти. "Альтернативні газотранспортні системи - це не наше прагнення обійти Україну, а це створення додаткових можливостей для додаткових обсягів прокачування газу західним споживачам", - сказав Владімір Путін. Водночас, український прем’єр-міністр Микола Азаров, підтвердивши, що Україна пропонує Росії створення консорціуму, запевнив, що Київ не пов'язує цю пропозицію із зниженням цін на газ для України, як про це писала українська преса.

Микола Азаров закликав Владіміра Путіна підтвердити, що під час переговорів подібних пропозицій він не робив. У відповідь Владімір Путін сказав: "Але інші пропозиції робив".

Російський прем’єр-міністр також сказав, що Росія розгляне пропозиції України стосовно зниження цін на газ, попри те, що у 2010-му році, відповідно до домовленостей між Юлією Тимошенко і Владіміром Путіним Україна мала б сплачувати ринкову ціну, тобто, більше ніж 300 доларів за тисячу кубометрів газу.

Водночас, керівники двох урядів уникли чіткої відповіді на запитання журналістів про те, що саме в обмін на зниження цін на газ пропонує Україна, сказавши, що переговори були присвячені комплексу питань співпраці, і що усі ці теми не будуть утаємничуватися. Як сказав Владімір Путін, неправильно вирішувати одне питання (цін на газ – Бі-Бі-Сі) без вирішення всіх питань у комплексі, передусім, у сфері енергетики.

Керівники двох урядів домовилися про продовження переговорів вже у квітні. Микола Азаров також сказав, що україно-російські відносини потрібно починати з чистого аркуша. "Я вважаю, що ми маємо забути те, що було між нашими країнами протягом останніх п'яти років, перевернути сторінку і почати з чистого аркуша", - сказав він.

А Владімір Путін назвав "абсурдними" спроби колишнього українського керівництва відгородитися від Росії. Він вважає, що така позиція мала негативні наслідки.