Янукович: співпраця з НАТО без інтеграції

Президент Віктор Янукович вважає, що Україна має ініціювати власну концепцію формування архітектури безпеки у Європі, а не долучатись до тих, що вже є у світі.

«Україна не повинна робити вибір на користь однієї із систем колективної безпеки, які існують. Будь-яке рішення лише посилить загрози нашій національній безпеці та призведе до зростання напруження у міжнародних відносинах».

Промовляючи на урочистостях з нагоди 18 річниці створення Служби Безпеки України, президент сказав, що долучення України до однієї з систем може призвести до розбалансування сил не лише в Україні, а і в Європі. Відтак, запевнив Янукович, «Україна як відповідальний учасник міжнародних стосунків шукатиме інші підходи для забезпечення національної безпеки та взаємодії із вже існуючими військово-політичними структурами».

Найоптимальнішим варіантом подальших відносин з ними Янукович бачить «максимально тісну співпрацю без інтеграції». Однак це, на думку президента, не означає, що Україна таким чином самоусувається від стабілізаційних процесів на європейському континенті - Україна повинна долучитися до дискусії з розробки нової європейської політики у сфері безпеки. І навіть більше: необхідно напрацювати власну українську ініціативу у тій галузі. «Така ініціатива повинна передбачати участь не лише країн Європейського Союзу, а і найближчих сусідів та партнерів ЄС, зокрема, України, Росії, Білорусі, Молдови», - заявив Янукович.

У 2006 році, повернувшись на посаду прем‘єр-міністра, Віктор Янукович заявляв, що «Україна не змінила своєї орієнтації. Як і раніше, нашою стратегічною метою залишається входження в євроатлантичний простір».