Таймс: Кремль відловлює опозицію у секс-пастках

Кореспондент Сандей Таймс повідомляє з Москви про низку скандальних випадків, коли керівники незалежних від держави ЗМІ, чи опозиціонери потрапляли у ситуації дуже подібні за сценарієм, що закінчувалися оприлюдненням компрометуючих матеріалів.

Image caption Міхаіл Фішман твердить, що його "підставили" спецслужби

Останнім, став випадок, коли в Інтернеті оприлюднили відео редактора тижневика Newsweek Міхаіла Фішмана, який сидить оголений на канапі біля молодиці, і схиляється так, ніби втягнути носом наркотики. Пан Фішман заявив, що уся історія була інсценізована силами безпеки Росії, і він потрапив у добре підготовлену пастку.

На думку редактора незалежного часопису, таким чином зловмисники намагаються вплинути на редакційну політику журналу, і усім журналістам, так надсилається сигнал - не виявляти ініціативи. Інший опозиціонер Ілля Яшин написав у своєму блозі, що впізнав на компрометуючому відео Фішмана спокусливу молодицю - Катю Герасімову, яка працює у модельній агенції.

Image caption Таймс: Фішмана заманила Катя Герасімова (відома як Му-му), яка відтоді зникла

Яшін розповів, що Катя знайшла його через інтернет-мережі соціальних вебсайтів і запросила на зустріч. Їх «дружба» завершилася, коли за твердженням пана Яшіна, Катя запропонувала йому забавитися з колекцією секс-іграшок у її квартирі, а коли він спробував уникнути тієї пропозиції - вона запропонувала «нюхнути» білого порошку «щоб розслабитися».

Пан Яшін твердить, що тактика була аналогічною до тої, на яку звабився одружений Міхаіл Фішман. Подружка Каті спробувала подібний сценарій з редактором критичного до Кремля видання The New Times Ілльою Барабановим. Критики вважають подібні інсценізації справою рук спецслужб.

У березні 1999 року, коли Путін очолював ФСБ, Генеральний прокурор Росії подав у відставку після оприлюднення відеозапису його "любощів" з двома повіями. У липні минулого року, британський дипломат у Москві втратив роботу після того як було оприлюднене відео його «відпочинку» у будинку розпусти.