У Севастополі - "надзвичайний стан" ЖКГ

Куніцин
Image caption Сергій Куніцин, як і комунальні служби, - між двох вогнів

У Севастополі втретє за останні півроку введено режим надзвичайного стану житлово-комунального господарства.

Новий наказ міського голови Сергія Куніцина, виданий наступного дня після рішення апеляційного суду про протиправність дій чиновника, знов підняв тарифи на послуги ЖКГ. Начальник цивільної оборони Севастополя стверджує, що в такий спосіб намагається забезпечити безперебійну подачу у місті тепла, газу, електрики та води.

Непопулярне рішення

Тарифна війна у Севастополі триває півроку. У судових баталіях проти голови Cевастопольської міськдержадміністрації і начальника цивільної оборони міста Сергія Куніцина севастопольців підтримала і міськрада, де більшість - у Партії регіонів. Сергій Куніцин каже, що попри заклики міськдержадміністрації, тарифи міськрадою не розглядались вже три роки поспіль.

Сергій Куніцин: "Мені довелось взяти весь удар на себе. Бо міськрада, відверто кажучи, пішла від питання по тарифах. Більш того, депутати зайняти чисто популістську позицію. Віч-на-віч голова міськради Валерій Володимирович Саратов мені сказав: «Ти ж розумієш - ми кандидата в президенти представляємо. Ми не можемо підняти тарифи - хто за нас проголосує?». І додав: «Якщо ти знайдеш формулу, як підняти тарифи без міськради, Партія регіонів обурюватись не буде». І я знайшов цю формулу."

Ця формула - дії міського голови саме у статусі начальника цивільної оборони міста. Але останній суд визнав підвищення тарифів повз міськраду незаконним.

Комунальники - між двох вогнів

Не дуже переймаючись проблематикою функціонування місцевих комунальних підприємств, громада Севастополя святкує юридичну перемогу. А комунальники називають стан ЖКГ міста критичним.

Директор «Севводоканалу» Віктор Кучеренко каже, що сплата за старими тарифами не покриває витрат підприємства за використану електроенергію.

"Ми не можемо не виконати наказ начальника цивільної оборони міста, бо це наш керівний орган. І звичайно, ми не можемо не виконати вимог міськради. Ми - директори підприємств - знаходимось у важкій ситуації: як нам поступати, кого слухати", - бідкається Віктор Кучеренко.

Image caption Раніше тарифи не піднімали через президентські вибори, а зараз - через місцеві?

У свою чергу, перший заступник міського голови Володимир Казарін каже, що рішення апеляційного суду нарешті спонукає міськраду розглянути та затвердити нові тарифи: "Нехай депутати скликають позачергову сесію, внесуть пропозиції. Якщо їх не влаштовують наші пропозиції, нехаю внесуть свої. Але ж вони займають яку позицію - «Ні і все!»…

Тарифи таки піднімуть

Наразі севастопольські депутати замислились, що підвищення тарифів не уникнути. Проте на думку депутата міськради Анатолія Бородатова, міська адміністрація робить тарифи чи не найвищими по країні.

Анатолій Бородатов: "Зараз Севастополь по тарифах перебуває на 24-му місті. Це - останнє місце серед всіх регіонів України. Запропоновані ж адміністрацією тарифи виведуть Севастополь на третє місце після Києва та Черкас. Міськрада вважає, що нам не треба рватись уперед: призове місце нам не потрібно. Я думаю, що ми вийдемо по тарифах десь на середину таблиці. Я бачу 15 місце. Ось на ці тарифи і будемо орієнтуватись".

Економіка чи все ж вибори?

Чи вистачить додаткових грошей від уже помірного, на думку севастопольських депутатів, підвищення тарифів, стане зрозуміло влітку: нові тарифи міськрада планує розглянути не раніше травня. Спостерігачі кажуть, що на остаточне рішення севастопольських депутатів впливатиме не стільки економічна обґрунтованість підтримки місцевого ЖКГ, скільки остаточне визначення дати виборів до місцевих рад.