Тимошенко: суддям КС "погрожують"

Юлія Тимошенко звинувачує команду Януковича у "тискові на Конституційний Суд".

За інформацією лідера об‘єднаної демократичної опозиції, тиском на КС оточення президента та Партія Регіонів намагаються вплинути на рішення про відповідність Конституції України процедури формування нової правлячої коаліції.

Предметом оскарження в КС є ухвалений 9 березня новою коаліцією Закон про зміни до регламенту Верховної Ради, який дозволяє формувати коаліцію не лише з депутатських фракцій (як було дотепер), але і з окремих народних депутатів. На підставі тих змін 11 березня у парламенті було оголошено про створення коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи». До її складу увійшли фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та окремі народні депутати, загалом - 235 осіб.

Тимошенко каже, що команда Януковича вимагає від Конституційного Суду визнати нову коаліцію конституційною і ухвалити те рішення до 11 квітня, тобто, до початку візиту Януковича до США.

Способом тиску на суддів Тимошенко вважає бесіди, які начебто провадять із членами КС представники Партії регіонів. Не надавши жодних підтверджень того, крім власних слів, лідерка опозиції назвала 3 варіанти пропозицій команди Януковича суддям: або ухвалити рішення про легітимність коаліції та уряду (буцімто за поважну винагороду в 1 мільйон доларів), або подати заяву про звільнення з роботи за власним бажанням (при цьому, за інформацією Тимошенко, суддям гарантується непогане пенсійне забезпечення та посада, хоча й нижчого рівня).

«Інформацію цю я маю безпосередньо з Конституційного Суду», - заявила Тимошенко, відмовившись назвати прізвища суддів, які повідомили ці факти. Вона також не назвала прізвищ представників Партії регіонів, які начебто провадять ці переговори, однак зауважила, що суддям, які відмовляються вести будь-які переговори, погрожують кримінальними справами та звільненням за порушення присяги.

За інформацією екс-прем‘єра, нині в Конституційному Суді є три депутатські подання щодо легітимності коаліції: від Партії регіонів, БЮТ та Народної самооборони. Однак КС, каже Тимошенко, на прохання Партії регіонів не хоче об‘єднувати ті справи в одну, вимагаючи ухвалити рішення тільки за її поданням.

«Люди Януковича перед поїздкою до Сполучених Штатів поставили чітку умову - до 11 квітня Конституційний Суд мусить винести рішення, що коаліція і уряд є легітимними всупереч Конституції», - заявила лідер опозиції.

Скритикувавши команду Януковича за те, що вона начебто погрожує суддям звільненнями з роботи, сама Тимошенко заявила, що фракція БЮТ ініціюватиме звільнення суддів, які визнають коаліцію легітимною.

Симетрична відповідь?

Рада правлячої коаліції звинуватила Юлію Тимошенко у тиску на Конституційний Суд.

Такою була реакція на проголошені у понеділок зранку Юлією Тимошенко звинувачення на адресу Партії регіонів у тому ж таки тиску на суд.

Партія регіонів вважає, що заява Тимошенко напередодні розгляду Конституційним Судом депутатського подання є, як сказано на партійному сайті “прямим тиском на суддів”.

“Тимошенко у звичній для неї манері облила брудом суддів та політиків, внісши чергову порцію неправди та конфліктності у загальну атмосферу. Це прямий тиск на суд. Це – недемократичний підхід і звичайна підлість по відношенню до суспільства, яке, звільнившись від конфліктної, розвареної та не фахової влади, почало успішно рухатися шляхом змін до кращого”, - сказано в заяві.

Новини на цю ж тему