Опозиція критикує владу за "корупцію"

Представники української опозиції скритикували відтермінування президентом Януковичем набуття чинності законів щодо боротьби із корупцією.

Згідно із рішенням президента, вони почнуть діяти не 1 квітня нинішнього року, а 1 січня наступного.

Лідер Європейської партії, член фракції НУНС Микола Катеринчук сказав, що перенесення термінів не співвідноситься із заявленими передвиборчими гаслами пана Януковича. Він назвав ті гасла популістськими.

Звинувачення опозиції

Депутат висловив переконання, що нова влада ніколи по-справжньому не буде боротися з корупцією.

"В ситуації, коли держава, фактично, кинута напризволяще, коли відсутні механізми протидії хабарництву і здирництву, така позиція є неприпустимою," - вважає Микола Катеринчук.

Ще раніше правляча більшість у Верховній Раді ухвалила закон, яким передбачене відтермінування вступу в силу антикорупційних законів.

Віце-спікер парламенту, БЮТівець Микола Томенко нагадав, що це вже не перший випадок перенесення. Він додав, що у такому випадку можна пропонувати "відтермінувати введення цих законів на весь період президенства Віктора Януковича".

Арґументи влади

Тим часом в Адміністрації президента кажуть, що Віктор Янукович внесе до парламенту свій власний законопроект, яким буде врегульоване питання боротьби з корупцією.

Міністр юстиції Олександр Лавринович ще раніше заявляв, що перенесення початку дії законів необхідне, оскільки вони містять норми, спрямовані проти більшості громадян України. За його словами, по суті відкрито фронт боротьби з усіма працівниками освітньої сфери, медицини, з усіма сумісниками, які працюють у приватному бізнесі.

Напередодні лідер БЮТ Юлія Тимошенко звинуватила Партію регіонів у тиску і підкупі суддів Конституційного Суду, який розглядає конституційність створення коаліції.

Регіонали, у свою чергу, закинули пані Тимошенко, що саме її звинувачення є прямим тиском на Конституційний Суд.