Табачник залишається міністром

протести
Image caption Пан Табачник назвав протести проти свого призначення ознакою демократії

Верховна Рада не звільнила Дмитра Табачника з посади міністра освіти і науки.

Таку постанову виносив на голосування лідер депутатської групи "За Україну!" В'ячеслав Кириленко, але її підтримали лише 202 депутати із 424 присутніх у сесійній залі парламенту.

"Перебування такої людини на посаді міністра... дискредитує Кабінет міністрів, Верховну Раду та українську державу в цілому, може завдати істотної шкоди розвитку освіти й науки", - переконаний В'ячеслав Кириленко, який назвав Дмитра Табачника українофобом і пообіцяв зареєструвати новий проект про його звільнення.

Хоча перед розглядом питання депутати від НУНС самі скептично оцінювали шанси на відставку міністра.

Факти vs емоції

Напередодні голосування преса повідомила, що нібито Дмитро Табачник скасував впроваджене попереднім міністром Іваном Вакарчуком обов'язкове зовнішнє незалежне оцінювання при вступі до вузів.

Але згодом інформагенції із посиланням на Центр правових та політичних досліджень «Сім» спростували це повідомлення, пишучи, що Дмитро Табачник, очевидно, скасував наказ свого попередника про проведення додаткового моніторингу стану вивчення школярами 3, 5-8 і 10 класів окремих дисциплін.

Перед цим Дмитро Табачник заявляв про зміни умов вступу до вищих навчальних закладів.

Згідно з ними, при вступі до університетів, окрім результатів тестів, враховуватимуть ще й середній бал шкільного атестату. А зовнішнє незалежне оцінювання буде розглядатися як шлях до підвищення якості освіти, а не як тільки засіб боротьби з корупцією - пояснив міністр.

Правила вступу

Дмитро Табачник: "За тестування будь-яка дитина може максимально набрати до 600 балів, а за шкільний атестат ми хочемо запропонувати, щоб він враховувався в кількості до 200 балів. Тобто до четвертої частини."

Ті нововведення напередодні початку вступної кампанії і викликали обурення з боку експертів та політиків. Дехто з них трактував це як можливе відновлення корупційних схем при вступі до вузу.

Хоча ректори багатьох українських вишів підримали Дмитра Табачника на посаді нового міністра, сам він пообіцяв, що всі нововведення узгоджуватиме зі студентами вищих навчальних закладів.

Окрім цього, багато обурень серед студентів і політиків спричинили заяви Дмитра Табачника на тему історії та державного устрою України, які багато хто вважає провокаційними та антиукраїнськими.