Азаров висловив догану Тигіпку і Клюєву

Прем’єр-міністр Микола Азаров висловив догану економічному блоку уряду за недостатні, на його погляд, зусилля щодо забезпечення цінової стабільності на споживчому ринку.

Керівник уряду адресував свої претензії віце-прем’єру з питань економіки Сергію Тигіпку та віце-прем’єру з питань енергетики Андрію Клюєву.

Пан Азаров також підкреслив, що цінова стабільність на споживчому ринку є запорукою економічного зростання, курс на яке проголосив новий уряд, і висловив занепокоєння спробами “окремих монополістів” підвищити ціни.

“Хочу звернути увагу представників бізнесу, що цінова стабільність та чесне ринкове ціноутворення, передусім, відповідають саме їх довгостроковим інтересам, адже підвищення цін в одній галузі провокує ланцюгову реакцію в інших галузях,” – заявив Микола Азаров. Йдеться, передусім, про традиційну весняну проблему підвищення цін на нафтопродукти, із якою бореться чи не кожен український уряд. Водночас віце-прем’єр з питань енергетики Андрій Клюєв твердить, що вже зустрівся із нафтотрейдреами, і результати його роботи вже можна бачити на заправках:

“Ми обговорили всі питання, які хвилюють нафтотрейдерів та нафтопереробників, і домовилися, що знижуємо ціни на нафтопродукти на 5% впродовж кількох днів. Результати – зниження цін – ми вже зараз бачимо на заправках.”

Крім того, пана Клюєва призначено відповідальним за розробку новий газових угод із Росією, на підписанні яких наполягає нова влада у Києві. Попередні візити до Москви нового українського президента та нового прем’єра завершилися, на погляд оглядачів, безрезультатно. Після їх завершення жодних повідомлень про готовність Росії до перегляду контрактів не повідомлялося.

Image caption Сергій Тигіпко та Андрій Клюєв на засіданні уряду у середу. Фото з вебсайтa Кабміну

Проте сам прем’єр каже, що йому вдалося домовитися про “початок переговорів щодо зміни контракту на постачання газу.” За словами пана Азарова, Росія також висунула низку умов з приводу виконання Україною двосторонніх домовленостей у економічній співпраці. Щоправда, прем’єр не уточнив, про які саме домовленості ідеться.

Раніше і представники російського уряду, і Газпрому неодноразово наголошували, що Росія цілком задоволена існуючими газовими контрактами з Україною, і не має намірів їх переглядати. Тим часом українські оглядачі припускають, що перегляд контрактів та зниження цін на газ коштуватиме Україні не економічних, а політичних поступок.

На користь таких припущень свідчить і поновлення теми приєднання України до союзу Росії та Білорусі, про можливість якого вже заявили деякі українські урядовці.

Новини на цю ж тему