Прохання за Лужкова - ''антиукраїнський мотив''

Юрій Лужков

Міська рада Севастополя звернулася до президента Януковича з проханням зняти з мера Москви Юрія Лужкова статус персони нон-ґрата, накладений на нього Службою безпеки 2 роки тому за часів президента Ющенка.

Подробиці тут

Оголошення політиків нев’їзними, які лунали, як з боку Росії, так і України, стали свого часу подразником у двосторонніх взаєминах.

Київ і Москва звинувачували одне-одного в існуванні “чорних” списків небажаних осіб.

Україна аргументувала заборону в’їзду деяким російським політикам тим, що вони роздмухували антидержавницькі і сепаратистські настрої, зокрема в Криму. Росія вдавалася до політики “зуб за зуб”.

Петро Порошенко, ставши свого часу міністром закордонних справ, домовився з російським колегою Серґєєм Лавровим припинити війну списків.

Голова підкомітету Верховної Ради з питань державної безпеки Олександр Скибинецький в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що міська влада Севастополя, звернувшись до президента Януковича, хоче отримати матеріальну вигоду, але він також твердить і про «антиукраїнськй мотив».

О. Скибинецький: Мотивів багато: бажання використати сприятливий момент для того, щоб знов дозволити Лужкову їздити, і отримувати від цього дивіденди – політичні, матеріальні чи інші. І цей мотив, мабуть, присутній. Мотив ідеологічний – антиукраїнський – присутній тут.

Це мене не дивує, тому що на кримському півострові і настрої відповідні. І організації проросійської орієнтації – антиукраїнської я б сказав – вони є і діють, не зважаючи на ті заходи обмеження, або примусу до дотримання законів України, які здійснювали і Служба безпеки і інші органи.

Бі-Бі-Сі: Хто зараз ще залишився оголошеним персоною нон-ґрата?

О. Скибинецький: Затуліна зняли... Лужков ще залишився. Я думаю, що якщо знімуть цей статус персони нон-ґрата, то це не прикрасить нас, як державу, яка поважає суверенність і свої закони. Це встановлюється на певний період. Цей період становить зараз десь 5 років.

Бі-Бі-Сі: Чи є зараз списки осіб і в Росії, і в Україні, яким заборонено в’їзд в Україну чи ці списки були ще раніше ліквідовані?

О. Скибинецький: Мова має йти не про списки, а про індивідуальний підхід. Звичайно все це в якийсь облік проводиться, але підхід не списочний, а індивідуальний. Не тільки в нас, а й в інших країнах. Інша річ, що це в якийсь такий файл обліковий може бути зведено, а так – воно індивідуально має вирішуватися.

Бі-Бі-Сі: Як далі Україна має ставитися до оголошення персонами нон-ґрата очільників інших країн, яких будуть підозрювати у порушенні національних інтересів України?

О. Скибинецький: Я думаю, що Україна має вирішувати самостійно ці питання і керуватись суто власними інтересами. Звичайно, рахуючись з політичними інтересами країни, але виключно ці заходи мають бути спрямовані на зміцнення нашого суверенітету, державності і законодавства. І поваги до нашої країни, як до держави, яка поважає сама себе в першу чергу.

З паном Скибинецьким розмовляв Олесь Коношевич.

Новини на цю ж тему