Янукович повідомив КС, що він хоче

Президент заявив, що дуже хоче, "щоб Конституційний Суд прийняв позитивне рішення" щодо леґітимності парламентської більшості.

Про своє бажання отримати саме таке рішення Суду Президент заявив під час зустрічі з лідерами партій, громадських та політичних об‘єднань.

Запросивши їх до Адміністрації Президента, Янукович (чинний гарант Конституції) відкритим текстом сказав, якого рішення він очікує від Конституційного Суду:

“Я хочу вам відверто сказати з цієї трибуни і всьому українському народу: я дуже хочу, щоб Конституційний Суд прийняв позитивне рішення, щоб у нас була стабільність, щоб у нас не було дострокових виборів, щоб ми хоча б 2,5 роки могли попрацювати. Я дуже цього хочу. Це вкрай необхідно нашій країні”, - сказав Президент.

Позицію політичних опонентів які, за словами Януковича, намагаються “забороненим шляхом впливати на Конституційний Суд», Президент жорстко скритикував.

29 березня Юлія Тимошенко звинуватила команду Януковича у "тискові на Конституційний Суд". Тимошенко заявила, що команда Януковича вимагає від Конституційного Суду визнати нову коаліцію конституційною і ухвалити те рішення до 11 квітня, тобто, до початку візиту Януковича до США.

Способом тиску на суддів Тимошенко назвала бесіди, які начебто провадять із членами КС представники Партії регіонів. Не надавши жодних підтверджень того, крім власних слів, лідерка опозиції назвала 3 варіанти пропозицій команди Януковича суддям: або ухвалити рішення про легітимність коаліції та уряду (буцімто за поважну винагороду в 1 мільйон доларів), або подати заяву про звільнення з роботи за власним бажанням (при цьому, за інформацією Тимошенко, суддям гарантується непогане пенсійне забезпечення та посада, хоча й нижчого рівня).

«Інформацію цю я маю безпосередньо з Конституційного Суду», - заявила Тимошенко, відмовившись назвати прізвища суддів, які повідомили ці факти. Вона також не назвала прізвищ представників Партії регіонів, які начебто провадять ці переговори, однак зауважила, що суддям, які відмовляються вести будь-які переговори, погрожують кримінальними справами та звільненням за порушення присяги.

Розповіді опозиції про те, що "хтось ходить у цей суд з мільйонами" Янукович називає забороненими методами впливу на КС. «Це все брехня”, - наголосив Янукович, висловивши водночас сподівання, що Конституційний Суд ухвалить рішення “десь за тиждень”.

“Безумовно, якщо КС прийме негативне рішення, я його виконаю як гарант Конституції. Це означатиме, що ми найближчим часом після відповідних консультацій підемо на дострокові (парламентські) вибори. Це дуже погано для країни. Але це буде вимушене рішення. Сподіваюся, вірю, буду Господа Бога молити, щоб цього не сталося”, - сказав Янукович.

Новини на цю ж тему