Донецький суд відібрав у Бандери "героя"

Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним і скасував указ колишнього Президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Image caption Лідер ОУН Степан Бандера був політичним в'язнем польської влади і німецького режиму, але загинув від рук агента КДБ

Крім того, суд виніс рішення стягнути з державного бюджету України 3 грн. 40 коп., витрачені на судові витрати, на користь адвоката Володимира Оленцевича, який подав позов про скасування цього президентського указу.

Головуюча в суді Каріне Абдукадирова зачитала рішення суду, в якому зазначається, що указ Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України був виданий з порушенням норм у зв`язку з тим, що Степан Бандера ніколи не був громадянином України.

Президент Віктор Янукович обіцяв, що скасує указ свого попередника про нагородження лідера українських націоналістів минулого століття до 9 травня, яке у СРСР вважають Днем перемоги у війні з нацистською Німмечиною.

Така його заява пролунала нещодавно під час офіційного візиту до Москви. Однак, для того, щоб це зробити, йому були правові підстави, які він тепер отримав від Донецького суду.

Особиста образа Ющенку?

Віктор Ющенко, який є автором указів, був переконаний, що ніхто його указів скасувати не посміє. „Я переконаний, що ні в кого не підніметься рука скасувати укази президента Ющенка. Не тому, що у когось такого бажання немає, а тому, що цього не дозволять зробити", - заявив екс-президент на одній із прес-конференцій.

Екс-президент України Віктор Ющенко у листі до Європарламенту доводив, що Степан Бандера справжній герой України і що указ про його нагородження найвищим званням не був випадковим.

“Як керівник держави, який прагнув об’єднати народ на ґрунті його справжньої героїчної і трагічної історії, як політик, який продовжуватиме цю роботу, не можу не висловити своє здивування щодо пункту резолюції, де висловлюється глибокий жаль з приводу присудження Степанові Бандері звання Героя України”, - написав екс-глава держави.

У листі до глави Європарламенту Єжи Бузека Віктор Ющенко зазначив, що Польща теж пройшла через “болісний, але вкрай необхідний період перегляду минулого, формування власного погляду на свою історію”. Екс-президент нагадав про розкриття злочинів у Катині, Варшавське повстання і опір вояків Армії Крайової. На думку Віктора Ющенка, між українцями та поляками залишатимуться певні трагічні сторінки минулого, які і далі сприйматимуться контрoверсійно.

Новини на цю ж тему