Як в Україні святкуватимуть Великдень

Попри те, що економічна криза триває, більшість українців не заощаджуватимуть на Великодньому частуванні – такими є дані опитування, проведеного Київським інститутом проблем управління імені Горшеніна.

Майже 55% учасників опитування кажуть, що не збираються економити на святі.

Водночас кожен третій респондент відповів, що таки буде змушений заощаджувати на стравах до святкового столу.

Експерти також підрахували, що цьогорічні пасхальні витрати українців зростуть приблизно на 20%. Водночас, дослідники не вказують, чи відбудеться це через бажання українців витрачати більше, або ж через масове подорожчання харчів напередодні Великодня.

Майже 93% українців знають, що до Великодня християни дотримуються посту, при цьому постяться менше третини українців, а не тримають Великий піст понад 65% учасників опитування.

Водночас майже дві третини українців готуватимуть пасхальні страви, 40% розділять святковий стіл із гостями, понад третина збирається освячувати Великодні страви у церкві.

Кожний десятий українець планує відвідати нічне пасхальне богослужіння. Так само кожний десятий українець взагалі не святкуватиме Великдень.

А от за інформацією газети “Сегодня,” українські політики святкуватимуть Великодень досить активно.

Президент Віктор Янукович збирається відвідати всенощну службу у Києво-Печерській Лаврі, яка належить Православній церкві Московського Патріархату, неділю проведе із родиною, а у понеділок здійснить приватний візит до Москви.

Очевидно, Печерську Лавру відвідає і прем’єр-міністр Микола Азаров.

Його попередниця на цій посаді, лідер опозиції Юлія Тимошенко, за повідомленням її прес-служби, планує відвідати кілька церков православних концесій.

Побуває на святковій відправі у церкві і лідер українських комуністів Петро Симоненко – про це повідомила його дружина Оксана Ващенко, уточнивши, що церква знаходиться на її батьківщині у Прилуках на Чернігівщині.

Перший президент України та екс-керівник ідеологічного відділу ЦК Компартії Української РСР Леонід Кравчук також збирається до церкви – він відвідає Володимирський собор, що належить Київському патріархату.