Литвин: в Україні провокується конфлікт

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що в Україні провокується громадянський конфлікт.

Про це він заявив на прес-конференції у парламенті після блокування депутатами БЮТ президії.

На думку спікера, політики і політичні сили «шукають приводи для сутички, для громадянського конфлікту». При цьому він наголосив: «Це абсолютно однозначно».

Володимир Литвин додав, що парламент «обраний ареною для демонстрації цього політичного протистояння на всю державу».

«Мова не йде абсолютно про комітети, а мова йде про те, щоб не допустити розгляду і ухвалення державного бюджету», - вважає він.

За словами Володимира Литвина, відсутність державного бюджету може призвести до відмови міжнародних організацій від співпраці з Україною, до поглиблення кризи, що, у свою чергу, може провокувати конфлікти.

«Провокуються зіткнення», - заявив він.

При цьому Володимир Литвин наголосив: «Повірте, на зіткнення ніхто не піде».

Він закликав політичні сили узгодити свої позиції, додавши, що блокування трибуни та роботи - «це шлях до розбалансування крихкого миру, який є у Верховній Раді України».

Народні депутати від БЮТ сьогодні заблокували президію, трибуну парламенту і урядову ложу. “Бютівці” наполягають на розгляді питання про перерозподіл комітетів Верховної Ради між коаліцією та опозицією. У четвер трибуна вже була заблокована, коли за розгляд цього питання проголосувало всього 203 депутати.

За словами представників БЮТ, опозиція претендує на керівництво у 5 комітетах, а саме – регламентному, бюджетному, свободи слова, з правосуддя і у питанні боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Новини на цю ж тему