Ахметов ''не любить, коли його називають бізнесменом''

Рінат Ахметов і Віктор Янукович

Рінат Ахметов, якого вважають найбагатшою людиною в Україні, оприлюднив декларацію про прибутки за 2009-й рік, за даними якої він заробив 4,5 млн. гривень.

Це - найменший заробіток мільярдера за останні 4 роки.

Його прибутки можна порівняти з доходами керівника середнього банку.

Але, як кажуть економісти, невеликі прибутки в декларації не означають, що пан Ахметов сильно збіднів.

Прибутки Ріната Ахметова минулого року складали: 2,4 млн. гривень – відсотки за депозитами, 1,8 млн. – подарунки і трохи більше 200 тис. – зарплата депутата Верховної Ради.

Журнал Форбс оцінює статки пана Ахметова у 5,2 млрд. доларів і він посідає 148-ме місце у списку світових багатіїв.

Оглядач журналу „Кореспондент” Олександр Пасховер, один з тих, хто щороку складає рейтинг найбагатших людей України, розповідає, що йому доводилось спілкуватись з багатьма мільярдерами, в тому числі і з Рінатом Аметовим.

Пан Пасховер каже, що Ахметов не любить, коли його називають бізнесменом і хоче, щоб його вважали політиком. Він не виключає, саме це є причиною таких маленьких прибутків у декларації.

Олександр Пасховер: «А що стосується, як бізнесмен, то він себе відокремив. І що відбувається зі статками, як бізнесмена – не знаю, як вони декларується. Якщо він зараз як політик не може офіційно займатись бізнесом, то, можливо, ці доходи в чиємусь управлінні знаходяться і формально до нього не мають ніякого відношення.»

Витрати - більші, ніж доходи

Минулого року за оренду він заплатив 18 млн. гривень, за компослуги – близько 300 тис.

Економіст Ігор Луценко вважає, що задекларовані витрати пан Ахметов міг покрити за рахунок своїх заощаджень з попередніх років.

Для прикладу за 2006-й рік Ахметов заробив 800 млн. грн., через рік – понад сто. Втім все одно це, на думку пана Луценка, ці гроші не покривають ВСІХ його видатків. І частину з його витрат на себе бере корпорація СКМ, головним акціонером, якої він є.

Ігор Луценко: «Він є фактично головним акціонером і чільником найкрупнішої української корпорації. І відповідно ця корпорація надає своєму засновнику великий матеріальний ресурс – транспорт, приміщення для бізнес-процесів. І тому частина цих видатків проходить через бюджет СКМ».

Прес-секретар Ріната Ахметова Олена Довженко, коментуючи декларації мільярдера підкреслила, що доходи Ахметова, як фізичної особи не мають жодного стосунку до вартості бізнесу чи його капіталізації.

Крім того вона наголосила, що «Загальна сума доходу Ріната Ахметова за 2009-й рік залежить від розподілу прибутку компанії СКМ».

Речниця заявила, що в 2009-му році Ахметов «прийняв рішення дивіденди не отримувати, а направити весь прибуток компанії СКМ за 2008-й рік (184,5 млн. грн.) на розвиток бізнесу».

Якщо порівняти задекларовані доходи Ахметова з доходами його однопартійця Бориса Колесникова, то виходить, що найбагатша людина України заробила за минулий рік у 14 разів менше, ніж віце-прем’єр з питань Євро-2012.

Борис Колесников, якого вважають правою рукою Ахметова, задекларував більше 64 млн. гривень прибутків, а Рінат Ахметов – 4,5 млн. грн.