Бютівець Портнов буде в адміністрації Януковича

Портнов і Тимошенко у ВАСУ, архівне фото УНІАН
Image caption Портнов і Тимошенко у ВАСУ, архівне фото УНІАН

Заступник голови парламентської фракції Блоку Юлії Тимошенко Андрій Портнов став заступником голови адміністрації президента Януковича.

Згідно із відповідним указом, пан Портнов опікуватиметься судовою реформою та судоустроєм. Він заявив, що складає з себе депутатські повноваження.

За словами Андрій Портнова, президент озвучив свою пропозицію цієї п’ятниці, і б’ютівець одразу погодився взятися за правову реформу в Україні, користуючись посадою у президентській адміністрації.

Раніше Андрій Портнов очолював юридичний департамент у БЮТ, який оглядачі називали досить потужним. Саме пан Портнов представляв інтереси Юлії Тимошенко у Вищому адміністративному суді, коли вона намагалася оскаржити законність обрання Віктора Януковича на посаду президента.

Крім того, Андрій Портнов курував і низку інших юридичних проектів Блоку Юлії Тимошенко, зокрема, і усунення з посади голови Фонду державного майна Валентини Семенюк на початку 2008 року.

Тоді саме пан Портнов мав очолити Фонд державного майна, реорганізований у профільне міністерство, проте через спротив тоді опозиційної Партії регіонів у парламенті, а також звернення президента до Конституційного суду з цього питання, врешті-решт ця історія завершилася тим, що фонд не було реорганізовано, і його понад рік очолював виконуючий обов’язки Дмитро Парфененко.

Неоднозначна оцінка

У Партії регіонів неоднозначно оцінюють призначення чільного члена фракції БЮТ на одну із провідних посад у адміністрації президента Януковича.

Як заявив член фракції Партії регіонів і колега пана Портнова у комітеті з питань правосуддя Валерій Бондик, це призначення викликає багато запитань у регіоналів, зокрема, і “як може бути при владі людина, яка нічого не зробила для перемоги нинішнього президента.”

Водночас пан Бондик оцінив Андрія Портнова як “високопрофесійного юриста.”

Андрій Портнов народився у Луганську, є доктором юридичний наук.

Певний час його пов’язували із юридичним супроводом діяльності фінансово-промислової групи Приват. Він також працював у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.

На офіційному сайті президента повідомляється і ще про одне юридичне призначення – новим заступником члена Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанської комісії) став Сергій Ківалов. Венеціанська комісія відіграє значну роль у конституційних дискусіях в Європі, а її висновки щодо конституційних реформ в Україні бралися за основу сприйняття цих реформ у ЄС.

Зараз пан Ківалов очолює парламентський комітет з питань правосуддя, а під час попередніх президентських виборів він був головою ЦВК. Саме Сергій Ківалов оголосив переможцем другого туру президентських виборів 2004 року Віктора Януковича. Згодом ці результати виборів були оскаржені у Верховному суді і визнані сфальсифікованими.

Представником України у Венеціанській комісії нині є Марина Ставнійчук, яка у секретаріаті президента Віктора Ющенка опікувалася правовими питаннями на посаді заступника голови секретаріату.

Новини на цю ж тему