Російські військові хочуть на парад у Київ

За повідомленнями російського Міністерства оборони, російські підрозділи візьмуть участь у параді Перемоги у Києві 9 травня. У цей же час у Севастополі має відбудетися спільний військовий україно-російський парад.

Російські аналітики називають це закономірним явищем, але в Україні застерігають, аби це не перетворилося на посилення присутності російських війск у суверенній державі.

Image caption Парад на Красній площі у Москві. Архівне фото

Заступник міністра оборони Росії Алєксандр Колмаков повідомив, що російські підрозділи 9 травня візьмуть участь у парадах на території України і Білорусі. Зокрема, вони пройдуть Хрещатиком у Києва та у білоруському Бресті.

Українське міністерство оборони поки що ніякої ініформації про це не оприлюднює. Хоча напередодні президент Янукович дав доручення міністерству закордонних справ запросити в Україну для участі в урочистих заходах іноземні делегації ветеранів війни, які брали участь у визволенні України. Про військових діючої армії не йшлося.

Російські військові на параді у Києві - це добре чи погано?

Російський військовий аналітик Алєксандр Гольц сказав Бі-Бі-Сі, що спільні акції українських і російських вояків - справа закономірна, як і проведення спільного параду у Москві учасників антигітлерівської коаліції.

"У нормальних людей це окрім задоволення нічого викликати не може. Російський і український народи мають спільну історію. І це прекрасно, що російські війська братимуть участь у параді Перемоги у Києві. Було б добре, аби і українські вояки були на параді у Москві. Правильно б, аби і учасники антигітлерівської коаліції взяли участь у цьому торжестві на Красній площі. А щодо російських комуністів, то їх аргументи не є вагомими".

Щодо участі російських підрозділів у параді у Києві, то експерти кажуть про бажаність таких дій, враховуючи спільну участь українських і російських військ у боротьбі з гітлерівською Німеччиною.

Водночас експерт Інституту зовнішньої політики при МЗС України Олександр Палій в інтерв"ю Бі-Бі-Сі застеріг, аби такі спільні дії не перетворилися на посилення присутності російських військ в Україні.

"Головне, щоб війська не затримувалися тут після Дня Перемоги і, згідно з українським законодавством, не перебували більше на нашій території. Важливо, щоб про це повідомляло українське Міноборони. Коли російський президент вказує у своєму указі провести парад в Україні, то це не дуже етично. І коли російське міністерство оборони повідомляє про такі речі раніше за українське , це теж не зовсім правильно і етично", - говорить експерт.

Олександр Палій нагадує, що у Другій світовій війні брало участь близько семи з половиною мільйонів українців, половина з яких загинули. А тому, як він висловився, не російській стороні вказувати роль України у тій війні.