Тимошенко збирається в Генпрокуратуру

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко твердить, що вона піде до Генпрокуратури, яка надіслала їй виклик. Екс прем'єр каже, що отримала його у зв'язку з заявами про нібито тиск на суддів Конституційного суду.

Суд зараз розглядає справу про легітимність утворення нової коаліції.

Пані Тимошенко заявила, що розцінює виклик до Генпрокуратури як ознаку "початку репресій з боку нинішньої влади".

"Після того, як я провела прес-конференцію, де повідомила про корупційні дії, які відбуваються у Конституційному суді, про залякування суддів, про тиск на суддів, який чиниться командою Януковича, щоб примусити їх до візиту Януковича у США прийняти неконституційне рішення, я в свята пасхальні отримала таку повістку в Генпрокуратуру", - заявила Юлія Тимошенко журналістам.

Юлія Тимошенко також попереджає, що БЮТ у Верховній Раді добиватиметься відставки тих суддів, які підтримають рішення щодо конституційності створення нової коаліції. А також вимагатиме скликання з'їзду суддів для розгляду питання щодо відсторонення від обов'язків декого з них.

У свою чергу голова комітету ВР з питань правової політики, член фракції БЮТ Сергій Міщенко нагадав, що Конституційний суд ще у вересні 2008 року ухвалив рішення щодо способу формування коаліції, а саме про те, що коаліція формується фракціями, а не окремими депутатами.

Звідки Тимошенко знає про підкуп?

Міністр юстиції - член Партії регіонів - Олександр Лавринович вважає, що своїми заявами пані Тимошенко здійснює тиск на суддів Конституційного суду, кажучи , що з уст екс-прем'єра лунають безпосередні погрози звільнити суддів, які проголосують за легітимність нової коаліції.

За словами пана Лавриновича, те, що Юлія Тимошенко дає зрозуміти, що вона знає можливе рішення суду, і на його думку, може свідчити про те, що екс-прем'єр незаконним шляхом отримує інформацію, яка готується всередині дорадчої кімнати.

Речник Генпрокуратури Юрій Бойченко в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказав, що Юлія Тимошенко викликана до Гепрокуратури не на допит, а на розмову.

Для того, щоб, як він висловився, пані Тимошенко офіційно підтвердила інформацію щодо підкупу суддів, поширену в пресі.

Інші подробиці речник відмовився повідомити, посилаючись на їхні внутрішні правила.

"Хочу зауважити, що до органів Генпрокуратури щоденно викликають сотні людей для бесід, для допитів, для проведення інших слідчих дій. І це - службова інформація. Ми про це не повідомляємо і не анонсуємо. Тому те, що ви почули від пані Тимошенко на прес-конференції – це є вичерпна інформація на сьогоднішній день. Завтра, мабуть, після відвідин Гепрокуратури вона проведе ще одну прес-конферецію і повідомить вас про що ішлося на цій бесіді", - сказав Юрій Бойченко.