Конституційний Суд повідомить про коаліцію

Конституційний суд

Конституційний суд має у четвер оприлюднити рішення щодо законності парламентської коаліції, до складу якої, окрім фракцій, входять окремі депутати.

Конституційний Суд розглядав подання 68 депутатів щодо тлумачення положень статті 83 Конституції України та статті 59 Регламенту Верховної Ради стосовно можливості безпосередньої участі окремих депутатів у формуванні коаліції депутатських фракцій.

У березні Верховна Рада проголосувала за зміну Регламенту, якими визначила, що до коаліції можуть входити не тільки фракції, як це було раніше, а й окремі депутати. Наслідком такого рішення стало формування коаліції за участи фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина й комуністів, а також окремих депутатів.

У середу перший віце-прем’єр Андрій Клюєв заявив, що КС визнав легітимною діючу парламентську більшість.

За словами пана Клюєва, коаліція наразі нараховує 240 депутатів і він припускає, що "в найближчі місяць-півтора вона може збільшитися ще на кількох депутатів".

За словами оглядачів, позитивний для влади результат розгляду конституційного подання прогнозувався давно.

Політичний оглядач Сергій Рахманні в інтерв’ю програмі "Ранок з Бі-Бі-Сі" сказав, що рішення КС про законність коаліції «полегшить справу діючій владі, дозволить їй формувати більшість за рахунок тих людей, які хочуть увійти до цієї більшості, але вагаються».

Пан Рахманін твердить, що «насправді Конституція дозволяє довести, що депутат, як такий, незалежно до якої фракції він належить, чи не належить він до жодної фракції, може входити до будь-якої структури парламенту».

Водночас пан Рахманні наводить попереднє рішення Конституційного суду, де «було чорним по білому записано, що тільки депутати, які є членами фракцій, можуть бути членами коаліції».

КС у вересні 2008 року довів, що коаліцію у парламенту можуть формувати лише депутатські фракції.

На думку пана Рахманна, «сам факт того, що КС бездоганно довів протилежне, доводить, що Конституційний Суд працює на замовлення».

С. Рахманін: «У нас КС, якщо в нього і залишалися дрібки самоповаги, то він поховав ці дрібки цим рішенням, саме тим, що він заперечив своє власне рішення. І ми можемо говорити, що єдиний орган, який міг би впливати на владу, він похований, його немає. Це образливо мало б бути для самих суддів Конституційного Суду».

Раніше лідер опозиції Юлія Тимошенко звинувачувала владу у тиску на Конституційний суд.

Новини на цю ж тему