Обама зустрінеться з Януковичем у понеділок

Президент США Барак Обама зутрінеться в межах міжнародного саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні зі своїм українським колегою Віктором Януковичем.

Прес-служба Білого дому, характеризуючи двосторонні відносини з Україною як "міцні", нагадує, що над реалізацією "спільного порядку денного" Вашингтон і Київ працюють в рамках "комісії зі стратегічного партнерства".

Глава адміністрації США "сподівається на першу особисту зустріч з нещодавно обраним Президентом України, щоб провести консультації з широкого спектру питань, які викликають обопільне занепокоєння, включаючи ядерне нерозповсюдження, подолання наслідків глобальної економічної кризи, енергетичну безпеку і військову співпрацю", відзначає прес-служба Білого дому.

Минулого вівторка прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс повідомив, що у Барака Обами в рамках саміту планувалися двосторонні зустрічі з президентами Вірменії, Казахстану і ПАР Сержем Саргасяном, Нурсултаном Назарбаєвим і Джейкобом Зумою відповідно, канцлером Німеччини Ангелою Меркель, прем`єр-міністрами Індії, Малайзії і Пакистану Манмоханом Сінгхом, головою КНР Ху Цзіньтао іншими лідерами.

Передбачається, що в цілому в саміті, який відбудеться 12-13 квітня, візьмуть участь 47 держав. Крім того, на нараді будуть представлені ООН, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) і ЄС.