Янукович у США з офіційним візитом

Президент України Віктор Янукович прибув до США із офіційним візитом. В ході поїздки запланована зустріч із американським президентом Бараком Обамою в межах міжнародного самміту з ядерної безпеки.

Як повідомив агенції Інтерфакс-Україна член офіційної української делегації, міністр фінансів України Федір Ярошенко, одним з головних пріоритетів візиту стануть перемовини з міжнародними фінансовими організаціями, які, за його словами, почнуть кредитувати Україну вже на початку наступного місяця.

Також повідомляють, що з багатьма міжнародними фінансовими організаціями вже ведуть роботу над держбюджетом на 2010 рік.

Раніше прес-служба Білого дому охарактеризувала двосторонні відносини з Україною як "міцні" і нагадала, що над реалізацією "спільного порядку денного" Вашингтон і Київ працюють в рамках "комісії зі стратегічного партнерства".

Глава адміністрації США "сподівається на першу особисту зустріч з нещодавно обраним Президентом України, щоб провести консультації з широкого спектру питань, які викликають обопільне занепокоєння, включаючи ядерне нерозповсюдження, подолання наслідків глобальної економічної кризи, енергетичну безпеку і військову співпрацю", відзначає прес-служба Білого дому.

“В цілому, з приходом нової влади в Україні українська проблематика знову залунала у Вашингтоні, після певної паузи. По завершенню президентських виборів в Конгресі відбулося відповідне слухання. Оглядачі й посадовці у США наголошують, на скільки важливим стратегічним партнером є Україна для Сполучених Штатів, а отже українські справи не можуть не цікавити цей бік Атлантики,” – передає кореспондентка Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Наталія Хижняк.

Серед іншого, у понеділок Віктор Янукович має зустрітися із виконавчим директором Міжнародного валютного фонду Домініком Стросс-Каном, аби підтвердити своє бажання продовжувати співпрацю з тією організацією.

У Вашингтоні президент України також планує зустрітися із лідерами інших держав, зокрема Росії, Франції, Туреччини, Китаю.

Минулого вівторка прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс повідомив, що у Барака Обами в рамках самміту планувалися двосторонні зустрічі з президентами Вірменії, Казахстану і ПАР Сержем Саргасяном, Нурсултаном Назарбаєвим і Джейкобом Зумою відповідно, канцлером Німеччини Ангелою Меркель, прем`єр-міністрами Індії, Малайзії і Пакистану Манмоханом Сінгхом, головою КНР Ху Цзіньтао іншими лідерами.

Передбачається, що в цілому в самміті, який відбудеться 12-13 квітня, візьмуть участь 47 держав. Крім того, на нараді будуть представлені ООН, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) і ЄС.