США: Україна віддасть збагачений уран

Янукович і Обама: президенти зустрілися перед початком саміту

Україна повністю знищить всі свої запаси високо збагаченого урану, придатного для виготовлення зброї. Таку заяву зробили чільні представники США перед початком саміту з питань ядерної безпеки у Вашингтоні.

Білий дім запевняє, що до 2012 року Україна погодилася цілком позбутися ядерних матеріалів, яких зараз достатньо для виготовлення кількох боєголовок.

Цю ініціативу під час зустрічі з американським президентом Обамою висловив український лідер Віктор Янукович.

Українська ініціатива важлива з огляду на спроби США зменшити загрозу від ядерного тероризму в світі.

Український прецедент

Час заяви, може, підібрано навмисне під вашингтонський саміт, але рішення України - саме та новина, яку прагне почути президент Барак Обама, відкриваючи це безпрецедентне зібрання.

Мета цього саміту - посилити безпеку світових запасів високо збагаченого урану і плутонію - ядерних матеріалів, які можуть бути використані терористами для виготовлення імпровізованої ядерної бомби.

Американські урядовці кажуть, що Україна має достатньо високо збагаченого урану, щоб виготовити кілька ядерних боєголовок.

Ці запаси будуть вивезені з України, для чого США нададуть технічну і фінансову допомогу.

Це саме той приклад, який пан Обама хоче поставити іншим країнам.

А підкреслюючи серйозність потенційної загрози, чільний представник США в боротьбі з тероризмом Джон Бреннан застеріг, що Аль-Кайда вже понад 15 років намагається придбати матеріали для виготовлення ядерної бомби.