'Експрес' Vs міліція - конфлікт на Львівщині

Українські міліціонери
Image caption Українські міліціонери

На Львівщині триває конфлікт між журналістами газети “Експрес” та міліцією. У вівторок працівники видання навіть перекривали автотрасу неподалік Львова. Такі дії працівників редакції спричинені затриманням одного з її керівників. У газеті заявляють, що інших співробітників побили і вилаяли правоохоронці.

Журналісти разом із головним редактором газети прийшли до відділення міліції, аби з'ясувати, чому затримали директора видання "Експрес" у його власній квартирі. Вони зняли на відео свою зустріч із одним із правоохоронців. На відео видно, як чоловік відмовляється себе назвати, лається на журналістів і застосовує до них фізичну силу. Як заявляють співробітники газети, їм також розбили відеокамеру.

Люди у цивільному затримали у власній квартирі директора видання, попри те, що він один доглядав за своїми двома дітьми – одному з них п’ять місяців, іншому шість років. Як згодом з"ясувалося, до квартири справді приходили працівники податкової міліції.

Ухиляння від сплати податків – як повідомляють, саме за цією статтею затримали директора. Однак, як запевнив Бі-Бі-Сі головний редактор “Експресу” Ігор Починок, жодних претензій податкова адміністрація до газети не має, а всі податки сплачуються сумлінно. Журналіст вважає, що насправді у такий спосіб на видання намагаються тиснути через низку публікацій щодо корупції високопосадовців та правоохоронців.

"Після кожної такої публікації - а вони у нас з'являлися регулярно - ставалися ті чи інші події. Підпал будинку редактора, пробиті колеса в авто, яким возять наших журналістів. Але те, що сталося зараз, це вже апофеоз нашого прихованого конфлікту із міліцією", - сказав Ігор Поченок.

Минулого року редакцію газети “Експрес” обстріляли. За словами Ігора Поченка, редакція також зверталася до Служби безпеки зі скаргами про стеження за журналістами та інші дії проти них.

Останні події настільки обурили працівників видання, що вони перекрили трасу Київ-Чоп неподалік в'їзду у Львів, постійно ходячи по пішохідному переходу. Головна вимога - негайно порушити кримінальну справу за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. По тому, як на трасі на кілька сотень метрів розтяглася черга автомобілів, до протестувальників прибув головний міліціонер Львівщини Михайло Цимбалюк і пообіцяв усе владнати.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі начальник відділу зв’язків з громадськістю управління міністерства внутрішніх справ на Львівщині Денис Харчук повідомив, що порушено кримінальну справу за статтею "перешкоджання професійній діяльності журналістів". "Усі матеріали зібрані і будуть передані до прокуратури, оскільки це її компетенція - займатися справами, які стосуються дій міліції", - сказав Денис Харчук.

Щодо дій податківців, то у міліції також обіцяють з'ясувати усі обставини затримання представники "Експресу".

А парламентський комітет з питань свободи слова та інформації скликав надзвичайне засідання, в ході якого депутати вирішили звернутися до генеральної прокуратури, МВС та омбудсмана з вимогою розібратися довкола ситуації з газетою «Експрес».

Свавілля правоохоронців – так оцінили ті події депутати. А яка оцінка у медіаекспертів? Один з керівників київської незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов загалом не відкидає можливого відстоювання журналістами якихось фінансових інтересів, але влада, на його думку, мусить провести об’єктивне розслідування стосовно затримання і побиття журналістів.