Азаров передбачає дешевший газ

Питання ціни на імпортний газ, який Україна купує у Росії, залишається ключовим питанням у формуванні бюджету на поточний рік – заявив прем’єр-міністр Микола Азаров.

Він твердить, що це питання має вирішитися вже найближчими днями. Як твердить пан Азаров, Росія вже погодилася на перегляд чинних контрактів:

“Російське керівництво дало конкретну згоду на перегляд газового контракту. Переговори ми повинні проводити переконливо і швидко, і прозвітувати суспільству про те, як ми відродили національні інтереси.”

Тим часом перший віце-прем’єр Андрій Клюєв, який відповідає за переговори щодо зміни газових контрактів із Росією, заявив, що вони мають завершилися на початку наступного тижня:

“Зараз пішла добра воля учасників переговорів, і наприкінці цього тижня – на початку наступного вони завершаться. Нам знадобиться 2-3 години після того, як буде названо нову ціну на газ, аби доопрацювати бюджет.”

Водночас пан Клюєв відмовився коментувати зміни у формулі визначення ціни і називати конкретні цифри до завершення переговорів. Ціна на російський газ, передусім, впливає на такі важливі бюджетні показники, як сума дотацій Нафтогазу та населенню для компенсації різниці у ціні на імпортний газ та внутрішні ціни на газ для окремих категорій споживачів.

Віце-прем’єр також уточнив, що переговори ведуться виключно між українським Нафтогазом та російським Газпромом, і що повернення на ринок посередників, яким була свого часу компанія РосУкрЕнерго, не передбачається.

У той таки час інший віце-прем’єр, Сергій Тигіпко, твердить, що наразі проект бюджету розрахований, виходячи із діючої ціни на російський газ. Він також твердить, що цей проект має бути поданий на розгляд парламенту вже найближчим часом.

Тим часом російський президент Дмітрій Медвєдєв перебуваючи у США, заявив, що Росію цілком влаштовує зростання цін на газ та нафту:

“Ми не збираємося їх знижувати. Це дає нам певні конкурентні переваги,” – заявив пан Медвєдєв під час зустрічі з американською громадськістю.

Минулого тижня, після візиту до Москви українського президента Віктора Януковича, стало відомо, що, буцімто, Москва погодилася на перегляд газових контрактів із Києвом. Утім, як зазначали тоді українські оглядачі, згода на розгляд пропозицій та реальні зміни у контрактах може бути досить різними речами.

Наступного разу російський та український президента мають зустрітися 21 квітня у Києві. Заступниця голови президентської адміністрації Ганна Герман вже заявила, що ця зустріч має “переломити хід подій,” зокрема, і у газових переговорах.

Новини на цю ж тему