Регіонали 'провалили' власний законопроект

Малозабезпечений чоловік
Image caption Малозабезпечений чоловік

Закон про підвищення соціальних виплат малозабезпеченим родинам, розгляд якого минулого року ініціювали депутати від Партії Регіонів, не здобув потрібної підтримки у парламенті – “за” проект закону у другому читанні проголосували 204 депутати, передусім, із опозиційних фракцій.

А от представники Партії регіонів за законопроект не голосували. Депутат від опозиційної БЮТ Олег Ляшко твердить, що це пов’язано із тим, що Партія регіонів тепер при владі, а не в опозиції:

“Цей законопроект було зареєстровано тоді, коли Партія регіонів перебувала в опозиції. Сьогодні, коли Партія регіонів є при владі, вони категорично відмовляються голосувати за цей законопроект. Проте, зокрема і на цьому законопроекті кандидат у президенти Віктор Янукович будував свою виборчу програму. І саме на цих законопроектах кандидат Янукович став президентом України. Після того, як він став президентом, всі ці законопроекти, як радісно повідомили наші колеги із коаліції, померли.”

За словами представників опозиції, результати голосування можна було спрогнозувати навіть за тим, що новий уряд розрахував проект бюджету без урахуванням норми про підвищення соціальних виплат малозабезпеченим сім” ям, адже вона “коштувала” б державному кошторису 16 мільярдів гривень.

Натомість депутат від Партії регіонів і багаторічний лідер офіційних профспілок Олександр Стоян заявив, що розгляд проекту у другому читанні провалився через те, що представники опозиції буцімто блокували його розгляд у профільному комітеті, і не погодилися на пропозицію регіоналів щодо відтер мінування розгляду цього питання:

“Нічого подібного. Цей закон було внесено у 2008 році. І президент Янукович, і ми стоїмо на позиціях, що 8 жовтня минулого року було проголосовано загальний закон про підвищення соцстандартів. ”

Законопроект, автором якого був депутат від Партії регіонів Михайло Папієв, було взято за основу на початку лютого цього року, на фініші виборчої кампанії. Профільному комітету також було доручено доопрацювати законопроект у стислі терміни. Передбачалося, що малозабезпечені родини, які нині отримують близько 700 гривень державної допомоги, мали б отримувати удвічі більше.

Наприкінці осені минулого року з ініціативи Партії регіонів також було ухвалено законопроект про підвищення соцстандартів. Тодішній прем’єр Юлія Тимошенко заявляла, що для його виконання державному бюджету потрібно мати до 80 мільярдів гривень додаткових доходів. Крім того, ухвалення цього законопроекту завдяки депутатам-регіоналам та його підписання президентом Ющенком, врешті-решт, призвело до призупинення співпраці з МВФ, який наполягав, що українська економіка не зможе “потягти” такі витрати.