Футболіст Алієв і суперечка про громадянство

Олександр Алієв

Олександр Алієв - гравець московського Локомотиву. До цього грав за Динамо та українську збірну з футболу. Зараз з боку російського клубу Локомотив лунають заяви про те, що у Алієва є російський паспорт.

Оскільки з російським громадянством перед футболістом можуть зачинитись двері української збірної, то це спричинило суперечку.

Олександр Алієв приїхав до України в 14 років. До того він грав за московський клуб “Спартак”. Ось, що він розповідає про той період у одному зі своїх інтерв’ю:

“Такі умови, які були в Москві... Ми жили в гуртожитку. Жили з хлопцями з дітдому... Ну звичайно у нас був окремий поверх. Ми жили на 13-му, а вони на 7-му, 8-му, 9-му... харчування було жахливе...”

Алієва помітив наставник української молодіжної збірної Павло Яковенко і запропонував переїхати в Україну. Він погодився. Тут Алієв стає професійним футболістом. Починає грати за Динамо. Алієва запрошують до української збірної, що було однією з його мрій.

“Я завжди говорив і зараз говорю, що я хочу грати за збірну України”, - говорив згодом Олександр Алієв.

Розмови про те, що Алієв не має права грати за збірну України – безпідставні, - вважає Микола Несенюк, спортивний журналіст та працівник клубу Динамо.

«Згідно з регламентом ФІФА, Алієв має право грати тільки за національну команду України і більше ні за кого. І це не обговорюється. Ні за кого він не може грати. Щодо його громадянства, то якщо Україна проти, то він може грати за Україну скільки завгодно».

Спортивний коментатор Ігор Мірошниченко вважає, що Алієв заслужив своє місце у збірній та українське громадянство.

“Алієв з точки зору користі для Української держави, - вважає пан Мірошниченко, - отримав громадянство з достатньої кількості підстав, бо як футболіст, який був задіяний за національну і молодіжну збірні України, приносив користь нашій державі – відповідно він прославляв нашу країну”.

У одному зі своїх інтерв’ю Алієв сам підтверджує, що він є українцем: “Я - громадянин України, я живу в Україні, там мій дім. Якщо у мене буде 2-3 дні вихідних я з задоволенням буду приїжджати в Київ”

Микола Несенюк не виключає, що Алієв має і російський паспорт.

Втім він переконаний, що зробили його після того, як він став грати за “Локомотив” – тобто, вже маючи українське громадянство.

«Ви знаєте, як люблять у Росії роздавати російські паспорти, російське громадянство. Вони на Кавказі роздають і в Криму роздають свої паспорти... Їм тільки скажи, кому дати паспорт – вони випишуть паспорт»

Ігор Мірошниченко ж додає, що проблема не в Алієві, а в тому, що в Україні немає органу, який би слідкував за виконанням норми українського закону, яка забороняє подвійне громадянство.

“У нас сьогодні практично відсутній інтерес з боку держави за питаннями подвійного громадянства, яке згідно з конституцією України заборонене, але з іншого боку - значна частина Українських громадян по кілька паспортів різних країн таки мають. І це як громадяни прості, так і депутати народні. І це вже неодноразово в ході різних історій виявлялося».