У Києві очікують підняття рівня води у Дніпрі

Паводок у Дніпропетровській області
Image caption Паводок у Дніпропетровській області

За прогнозами міністерства надзвичайних ситуацій, максимальний рівень води у Дніпрі в районі Києва очікується цими вихідними, але міністр Нестор Шуфрич запевняє, що ситуація під контролем.

У більшості інших регіонів України водопілля майже закінчилося.

Хоча пан Шуфрич запевнив, що ситуація під контролем, деякі місця української столиці все ж може підтопити водою з Дніпра.

“Вода впритул наблизиться до захисних дамб правого берега і відповідних споруд, які зараз будуть забезпечувати захист наших населених пунктів від відповідного рівня води,” - таку заяву зробив міністр Нестор Шуфрич цього тижня.

За його словами, пік повені у Києві почнеться у суботу, а вода, за прогнозами, пройде через Київ на рівні, що всього на метр-півтора нижчий від висоти захисних дамб.

Image caption Востаннє велика повінь у Києві була 1970 року. Березняки. Фото Уніан

Це означає, що Гідропарк, частину Осокорків та інші райони Києва може підтопити. Також, як прогнозують, вода може вкрити Труханів острів – між лівим та правим берегами Києва.

Екологічний активіст Олександр Беляков живе на лівому березі Дніпра, на Русанівці – районі, який з усіх боків оточений каналами.

За його словами, ситуація на Лівому березі «абсолютно спокійна».

О. Беляков: Я бачу з вікна, як вода трішечки піднялася, але насправді всі люди досить спокійно відпочивають, можна побачити рибалок, ніхто не хвилюється, все в нормальному режимі. Я не думаю, що ситуація буде на стільки критичною, аби щось змінилося. На Осокорках я вчора був і не бачив там якоїсь води, яка могла б загрожувати людям.

Наприкінці зими лунали невтішні прогнози, що вода у Києві може піднятися вище рівня захисних бар’єрів, але згодом виявилося, що ситуація не настільки загрозлива.

Під загрозою також села Вишеньки та Гнідин поблизу Києва і Конча-Заспа, де збудовані елітні маєтки, в тому числі багатьох українських високопосадовців.

Хоча чиновники і запевняють, що воді байдуже, де чиї дачі, серед громадськості поширилися підозри, що саме на захист тих маєтків були спрямовані окремі заходи, в тому числі кількаразове спускання води з Київського водосховища. Екологи та рибалки заявили, що це стало однією з причин масово мору риби у Дніпрі.

Хоча, заступник голови Держводгоспу Михайло Яцюк запевняє, що причини цього в іншому – рибі не вистачило кисню. А спуск води був необхідний, аби убезпечити киян від наслідків паводку:

“Заходи, які здійснені міжвідомчою комісією, Держводгоспом дозволяють спрацювати таким чином, аби Київ не відчув якихось загроз у зв’язку із проходженням максимуму весняного водопілля. І я думаю, що та вода, яка проходитиме нижче Київського водосховища, не завдасть суттєвої школи киянам і територіям.”

За прогнозами фахівця, водопілля на Дніпрі закінчиться в кінці травня. Так само й на Дунаї, де раніше також прогнозували історичні рівні води.

На Ворсклі й Пслі це станеться скоріше, а на Дністрі, Сіверському Донці та Південному Бузі вже закінчилося.

Новини на цю ж тему