''Україна може здати в оренду газові сховища''

Міністр Бойко і голова Газпрому Міллер
Image caption Міністр Бойко і голова Газпрому Міллер

Міністр палива Юрій Бойко у Москві домагатиметься дешевшого газу для України. Уряд Азарова хоче отримати від Росії дешевший газ, сподіваючись у такий спосіб вирішити проблеми бюджету.

Цими вихідними російський віце-прем’єр Ігор Сєчін сказав, що зниження ціни на газ для України можливе в обмін на участь Росії в енергетичних проектах.

Зокрема, за словами пана Сєчіна, йдеться про проекти у галузі гідроенергетики та атомної енергетики.

Україна і Росія мають цього тижня продовжують переговори про постачання газу перед візитом російського президента Медвєдєва до Харкова 21 квітня.

Україна у першому кварталі цього року платила за російський газ 305 дол. за тисячу кубометрів, але хоче зменшити річні видатки за газ на 4 млрд. доларів, аби середня ціна газ становила 240-260 доларів за тисячу кубометрів.

Image caption Олександр Тодійчук під час одного з попередніх інтерв'ю в студії Бі-Бі-Сі

Експерт з питань енергетики Олександр Тодійчук в інтерв'ю програмі Ранок з Бі-Бі-Сі сказав, що сьогодні «важко говорити про ті поступки, на які піде Україна», але припустив можливість здачі в оренду підземних газових сховищ.

За словами пана Тодійчука, «зараз дається перелік, швидше за все, які будуть обговорюватися» поступки, «чи за якими потенційно Україна сказала, що готова піти на поступки».

"Але можна сказати сьогодні вже про те, що Росія піде на нові поступки, тому що несправедливість чи необ'єктивність цін сьогодні очевидна для всіх. Росія, думаю, буде старатися вийти з цієї ситуації заради іміджу".

"З іншого боку - перспектива відносин між двома країнами, новий статус України в СНД - все це великою мірою залежатиме від чесності взаємовідносин. Звичайно, попередній уряд припустився глибоких помилок, підписавши саме такий контракт. І сьогодні, думаю, що Україна мала б шукати, пропонувати зі свого боку пропозиції, які дозволяють не продати якісь об'єкти, а створити спільний бізнес".

Серед можливостей такого бізнесу пан Тодійчук назвав принципову можливість для України здати в оренду свої підземні сховища та переглянути ціну на оренду бази Чорноморського флоту.

"Як завжди перед остаточними цифрами, датами, підписанням якихось контрактів сьогодні викинуто в інформаційний простір певні позиції й думки з бажанням отримати на них відповідну реакцію. Думаю, зараз ми проходимо саме такий підготовчий етап", - сказав він.

Опозиція назвала будь-які поступки України в обмін на дешевший газ «здачею національних інтересів».

Новини на цю ж тему