Чи чекати нового повороту у справі про отруєння Ющенка?

Климович
Image caption Галина Климович увійшла в сотню найвпливовіших жінок України

Керівник слідчої групи в справі про отруєння екс-президента Віктора Ющенка Галина Климович подала у відставку.

У рапорті про звільнення із органів прокуратури підставою для звільнення вказано „вихід на пенсію”.

Однак, як повідомляють українські інтернет-видання, насправді Галина Климович звільнилася через неможливість надалі проводити розслідування цієї резонансної справи.

Зокрема, ідеться про конфлікт із заступником генпрокурора Віталієм Щоткіним, який здійснює нагляд за справою про отруєння.

Конфлікт виник через бажання Галини Климович викликати на допит Володимира Сивковича, нинішнього віце-прем’єр-міністра з питань діяльності правоохоронних органів.

Раніше він очолював парламентську комісію із розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка і ще тоді конфліктував із Галиною Климович, звинувачуючи її у небажанні допомагати депутатській комісії і надавати необхідні для її роботи документи.

Сам Володимир Сивкович ставив під сумнів твердження генеральної прокуратури про отруєння екс-президента діоксином.

У той же час, генеральний прокурор Олександр Медведько неодноразово заявляв, що у слідства є докази отруєння Віктора Ющенка великими дозами діоксину.

Водночас, в інтерв’ю газеті „Комсомольская правда в Украине” він не зміг спрогнозувати, коли закінчиться розслідування цієї справи.

Image caption Слідчий Галина Климович не раз стверджувала, що пан Ющенко не ходить на допити у справі про своє отруєння

На запитання газети про те, чи відомо, хто причений до отруєння, Олександр Медведько сказав: "У нас немає даних, хто саме отруїв. Це ще має бути з'ясовано. Версії найрізноманітніші, їх потрібно перевірити. Я вважаю, не можна про це говорити, поки не буде закінчено слідство".

Генпрокурор повідомив, що кураторство над справою тепер здійснюватиме його заступник Віталій Щоткін і високо оцінив його роботу.

"Ним організоване вивчення всіх справ, а це десятки, а то й сотні томів. Коли він закінчить, ми будемо ухвалювати рішення, куди і як рухатися далі. Прокурор, що наглядає, має сам розібратися ", - заявив Олександр Медведько.

Він також повідомив, що прокуратура досліджуватиме законність порушення справи проти колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка у слідстві про отруєння Ющенка.

Генпрокурор каже, що ця справа не закрита, а припинена у зв'язку з тим, що Сацюк перебуває у Росії.