Тимошенко: Янукович "руйнує національні інтереси"

Конституція України не дозволяє базування підрозділів іноземних збройних сил на території країни, а тому пункт про базування російського Чорноморського флоту було зафіксовано у перехідних положеннях до Конституції.

Саме на це звертають увагу у своїх коментарях нових україно-російських угод представники української опозиції. лідер Фронту змін Арсеній Яценюк назвав останні україно-російські угоди «свавіллям і неконституційними діями.» Він наголосив: щоб змінити термін перебування російського флоту на українській території, потрібно пройти весь процес внесення змін до Конституції.

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко, яка програла Віктору Януковичу під час останніх президентських виборів, також назвала досягнуті у Харкові домовленості неконституційними:

«Одноосібний крок Януковича свідчить про те, що президента Україні немає. Це людина, яка нечесно потрапила на посаду і яка сьогодні заради відбілювання власного іміджу і підтримки окремих держав просто нехтує Конституцією і повністю руйнує національні інтереси України».

Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк заявив, що опозиція вимагатиме скликання позачергового засідання Верховної Ради, аби дати оцінку останнім україно-російським домовленостям, досягнутим на рівні президентів. За його словами, ці домовленості можна кваліфікувати як «державну зраду»:

«Відбулося найгірше: нинішня Влада задля здешевлення цін на російський газ пішла на зраду стратегічних національних інтересів.»

Колишній керівник секретаріату президента Ющенка, лідер Єдиного центру Віктор Бaлога заявив, що «підписанням угоди про подовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Україні президент Віктор Янукович фактично розпочав процес здачі Криму Російській Федерації.» Він також назвав підписані угоди «актом політичної капітуляції незалежної української держави».

Водночас сам екс-президент Віктор Ющенко заявив, що його наступник, Віктор Янукович змушений виправляти помилки уряду Юлії Тимошенко, яка уклала газові угоди у січні 2009 року:

«Ці угоди призвели до того, що Україна отримала формули ціни на газ з миттєвим впровадженням, а Росія не отримала ринкового тарифу на транзит. Це ключова помилка».

Новини на цю ж тему