Аварія за участю 'машини з кортежу Януковича'

За повідомленнями з України, біля Борисполя сталася аварія за участі машини, яка нібито належала до кортежу президента Януковича. Загинув водій таксі, яке зіштовхнулося із "швидкою допомогою", що нібито їхала в кортежі президента; ще двоє людей постраждало. Ї хній стан поки що невідомий.

Те, що аварія відбулася, підтверджують офіційні джерела; проте вже почалися спростування того, що до загибелі людини причетний президентський кортеж.

У МВС України стверджують, що "швидка допомога", яка потрапила у Києві в ДТП, не входила до складу кортежу Віктора Януковича, який рухався вранці у середу у бік аеропорту Бориспіль, аби вилетіти до Харкова на зустріч із президентом Росії.

Читати про переговори між президентами України та Росії

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній сказав, що після того, як пройшов кортеж президента проспектом Бажана, який супроводжувався охороною глави держави, був даний дозвіл нам проїзд громадського транспорту. Тоді, як сказав пан Стогній, у "швидку допомогу", яка перебувала у близько кілометрі від кортежу, врізалося таксі ВАЗ 2010.

Image caption Проспект Бажана в Києві (фото з архіву)

За словами радника міністра, одна людина з таксі загинула, кілька травмованих. Вони перебувають у лікарні. Адресу лікарні пан Стогній не назвав, але ще раз повторив, що швидка допомога не входила до кортежу президента.

Між тим у ЗМІ з'явилася інформація, що автомобіль "Швидкої допомоги", який потрапив у ДТП, належав саме кортежу Віктора Януковича. Видання подає фото, на якому видно номери "Швидкої", і твердить, що саме "Швидка допомога" врізалася в таксі.

Українська правда, зокрема, стверджує, що на місці ДТП залишився керівник виїзної охорони Януковича, а також співробітник спецпідрозділу Альфа.

Видання також каже, що авто швидкої з відповідними номерами значився за клінікою Державного управління справами – органу адміністрації президента, - до відання якого також входять і спеціальні медичні заклади, які обслуговують перших осіб держави. Видання стверджує, що саме цей автомобіль постійно супроводжує президента в складі колони, для якої перекривається рух.

У ЗМІ вже неодноразово лунала критика кортежів президента Януковича, заради яких перекривається рух автомобілів.

Інформагенції нагадують, що рік тому назад кортеж тодішнього прем'єра Юлії Тимошенко спровокував ДТП на Парковій алеї в Києві.