Тимошенко погрожують судами

Янукович

Президент України Віктор Янукович заявив, що генеральна прокуратура порушила близько 30 кримінальних справ щодо розкрадання бюджетних коштів за часів уряду Юлії Тимошенко.

"Прийде час, коли будуть доведені справи до суду, і український народ про все дізнається", - сказав Янукович, додавши, що «розкрадання - це ознака роботи цього уряду».

Попередники винні?

"Розкрадені кошти, надані нам за Кіотським протоколом. Нас ще ця ганьба чекає. Скоро приїде Кіотська група і буде перевіряти. А ми поки, як мовиться, кінців не знайшли, куди поділися ці кошти", - заявив пан Янукович.

Він у черговий раз нагадав, що після Юлії Тимошенко йому дісталася країна "у жахливому стані", особливо в аграрній галузі: "Догосподарюватися ... Не знайшли 333 тис. тонн зерна, які були на обліку, а зараз немає".

В прокуратурі визначаються

За день до цього в генеральну прокуратуру України викликали колишнього міністра палива та енергетики Юрія Продана, його заступника Олега Бугайова, колишнього виконувача обов'язків міністра фінансів Ігоря Уманського, а також екс-главу Нафтогазу Олега Дубину.

"Це не допити. Це виклики для дачі пояснень або для бесід", - сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі речник генеральної прокуратури Юрій Бойченко. За його словами, ці виклики стосуються "додаткових емісій, які були зроблені попереднім урядом для збільшення фінансування компанії "Нафтогаз Україна" і для виконання ним обов'язків по сплаті за користування газом".

Представник генеральної прокуратури сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що за результатами будуть прийняті відповідні процесуальні рішення "або відкрита кримінальна справа, якщо будуть виявлені порушення закону, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність, або, навпаки, відмовлено у порушенні кримінальної справи".

Image caption Опозиція: це переслідування

Речник генеральної прокуратури уточнив, що те, що "говорив президент на прес-конференції, то - інші справи, і не пов'язані з "безпосередніми викликами" колишнього виконувача обов'язків міністра фінансів та інших.

Опозиція: нас переслідують!

Керівник тіньового кабінету міністрів Юлії Тимошенко депутат Сергій Соболєв в інтерв'ю Бі-Бі-Сі висловив здивування, чому про порушення 30 кримінальних справ спочатку заявив президент Віктор Янукович, а не генеральна прокуратура.

Сергій Соболєв також заявив про те, що на адресу самого Віктора Януковича висувалися звинувачення щодо незаконного придбання резиденції Межигір'я.

Звертаючи увагу на те, що заяви про кримінальні справи, пов'язані з діяльністю уряду Тимошенко, були зроблені одразу після підписання угод щодо подовження терміну базування російського Чорноморського флоту в Криму, Сергій Соболєв заявив, що "розбазарювання України є найбільшою корупцією".

Сама Юлія Тимошенко заявила журналістам у п'ятницю, що вважає спрямовані проти її колишніх урядовців дії ознаками політичного переслідування.

Лідерка БЮТ заявила після зустрічі з дипломатами в Києві, що її політична сила проведе позачергове засідання Верховної Ради в суботу, незважаючи на відмову Володимира Литвина схвалити цю ініціативу.