Янукович просить Раду ратифікувати угоди

Президенти в Харкові

Президент України Віктор Янукович вніс до парламенту проект закону "Про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України".

Текст законопроекту, зареєстрованого за № 0165, оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховної Ради.

Згідно з повідомленнями, парламенти України і Росії планують синхронно ратифікувати угоду 27 квітня, у вівторок.

Також у п'ятницю, через два дні після підписання в Харкові угоди про пролонгацію перебування Чорноморського флоту у Севастополі на 25 років, домовленості між президентами України і Росії вперше прокоментував екс-президент Віктор Ющенко.

Реакція екс-президента

Пан Ющенко закликав українців зупинити "зухвальство", яке може відбутися 27 квітня у парламенті. Екс-президент закликав українців прийти до Верховної Ради і проявити активну громадянську позицію.

Пан Ющенко, адміністрація якого наполягала на виведенні російського флоту з бази в Криму до 2017 року, відповідно до чинного міждержавного договору, назвав харківські домовленості "капітуляцією", "ігноруванням державних інтересів" і "військовою окупацією".

На прес-конференції в Києві лідер партії "Наша Україна" попередив, що Україна за всі 19 років незалежности ще ніколи не була така близька до втрати свого суверенітету.

Image caption Колишній президент Ющенко критикує чинного Януковича

Віктор Ющенко серед іншого зазначив: "Україна скотилася до Малоросії, яку буде очолювати і скеровувати малоросійський генерал".

Пошуки винних

Незважаючи на заяви лідерки БЮТ Юлії Тимошенко про те, що опозиційні сили об'єднаються в спротиві харківським домовленостям, Віктор Ющенко вчергове дистанціювався від пані Тимошенко. За його словами, якби не було газових контрактів, підписаних Тимошенко в січні 2009-го, то не було б і "харківської змови".

Він також дав зрозуміти, що не підтримує планів пані Тимошенко провести мітинг у суботу, 24 квітня, коли БЮТ збирається провести позачергове засідання парламенту, щоб розглянути харківські угоди президентів Януковича і Медвєдєва.

Тим часом президент Янукович у виступі на з'їзді Партії регіонів, де лідером партії замість нього був обраний Микола Азаров, вчергове назвав переговори з Росією дуже складними.

А підписані в Харкові угоди, за його словами, дозволять не підвищувати тарифи для населення і заощадять для України 4 млрд. доларів на рік, які стануть інвестицією в економіку.

На основі нової ціни на газ український уряд розробив проект державного бюджету на 2010 рік. Повідомляють, що прем'єр-міністр Микола Азаров вніс проект бюджету на розгляд парламенту, але на інтернет-сторінці Верховної Ради в п'ятницю ввечері цього документа ще не було.