Останнє поновлення: Субота, 24 квітень, 2010 p., 14:16 GMT 17:16 за Києвом

Опозиція ''не допустить'' ратифікації угоди про ЧФ

Опозиція заявила під час мітингу під стінами Верховної Ради у суботу, що буде домагатися того, аби договір президента Януковича про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму не був ратифікований у Верховній Раді у вівторок, 27 квітня.

Блок Юлії Тимошенко влаштував мітинг під стінами парламенту, протестуючи проти угод, підписаних цього тижня у Харкові під час зустрічі президента Януковича з президентом Росії Медвєдєвим.

За словами нашого кореспондента, площа перед Верховною Радою була оточена міліцією, яка фактично не пропускала людей. А Партія регіонів поставила біля парламенту свої намети.

  • мітинг опозиції, фото Джетті Іміджес
  • фото АП
  • мітинг опозиції, фото Джетті Іміджес
  • мітинг опозиції, фото Джетті Іміджес
  • мітинг опозиції, фото Джетті Іміджес

У кількатисячному мітингу біля стін Верховної Ради взяли участь депутати від БЮТ та представники різних партій, які входять до фракції НУНС.

Кореспондент УС Бі-Бі-Сі у Києві Альбій Шудря побував на мітингу у суботу і розпитував прихильників як влади, так і опозиції про те, що вони думають про угоду, укладену в Харкові.

Я так вважаю, що краще росіяни хай будуть, чим американці...

Ольга, прихильниця ПР

"Я так вважаю, що краще росіяни хай будуть, чим американці. Якщо наші сусіди попросили нас, то до того часу, поки вони розбудують свої чорноморські бази, треба допомогти. Бо зараз стабілізації немає на Кавказі. Треба якось підтримати наших братів-росіян", - каже Ольга, одна із жінок старшого віку, поряд з якою можна було бачити молодих людей із символікою Партії регіонів.

Інша прихильниця Партії регіонів, дівчина Оксана, відверто зізналася, що нічого не розуміє в питаннях базування російського флоту, але прийшла підтримати Януковича, бо "він за порядок".

Я не хочу, щоб за ціною газу торгували свободою та незалежністю.

Наталія Іванівна з Білої Церкви

За декілька десятків метрів від наметів Партії регіонів - територія, на якій можна було бачити прапори інших політичних сил – блоку Юлії Тимошенко, Народного Руху та навіть ВО "Свобода", основна частина мітингувальників якої зібралася, однак, окремо – ближче до дороги проїжджої частини. Коли на трибуні з’явились лідери опозиційних сил, їхні прихильники зустріли цю подію схвальними вигуками.

"Я не хочу, щоб за ціною газу торгували свободою та незалежністю. Народ ніхто не питав. Ми не такі дешеві, щоб нас за газ купити", - сказала в інтерв’ю Бі-Бі-Сі одна з учасниць мітингу Наталія Іванівна з Білої Церкви.

Своїми останніми діями Янукович відкрито став на шлях нищення національних інтересів, а по суті започаткував процес руйнування державного суверенітету. Підписання угоди про подовження базування в Україні Чорноморського флоту є безпрецедентним кроком національної зради і ганьби.

Зі звернення Ю. Тимошенко на мітингу у суботу

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко закликала своїх прихильників зібратися на акцію протесту під парламентом у вівторок – день, коли Верховна Рада має ратифікувати угоду.

Заступник голови ВР Микола Томенко заявив, що у разі як договір таки ратифікують, то опозиція домагатиметься його денонсації.

За словами пана Томенка, у суботу керівництво парламенту не дозволило провести пленарне засідання, яке ініціював БЮТ.

Член фракції НУНС В’ячеслав Кириленко сказав, що депутати від Партії регіонів забарикадували сесійну залу парламенту.

Раніше голова Верховної Ради Володимир Литвин відмовив опозиції у проведенні у суботу позачергового засідання.

Президенти в Харкові

Лідери України і Росії угодою задоволені

Критикуючи угоду про продовження оренди бази ЧФ, пані Тимошенко заявила, що у разі ратифікації угоди Україна "стане блоковою державою" і може бути "втягнута до чужої війни". Вона також закликала до об’єднання опозиції.

Раніше президент Янукович вніс до парламенту проект закону "Про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України".

Очікується, що парламенти України і Росії синхронно ратифікують угоду 27 квітня, у вівторок. За словами оглядачів, Партія регіонів та її союзники мають досить голосів для ратифікації договору.

Клацнути Читати: Тігіпко похвалив економічний бік угоди про ЧФ

Критики ставлять під сумнів законність договору про подовження оренди для ЧФ, хоча Конституційний Суд відмовився розглядати подання Віктора Ющенка щодо конституційності угоди. Інші кажуть, що угода суперечить власним заявам Януковича, який обіцяв, що Україна буде нейтральною державою.

Реакція екс-президента

Пан Ющенко закликав українців зупинити "зухвальство", яке може відбутися 27 квітня у парламенті. Екс-президент закликав українців прийти до Верховної Ради і проявити активну громадянську позицію.

Пан Ющенко, адміністрація якого наполягала на виведенні російського флоту з бази в Криму до 2017 року, відповідно до чинного міждержавного договору, назвав харківські домовленості "капітуляцією", "ігноруванням державних інтересів" і "військовою окупацією".

На прес-конференції в Києві лідер партії "Наша Україна" попередив, що Україна за всі 19 років незалежности ще ніколи не була така близька до втрати свого суверенітету.

Колишній президент Ющенко критикує чинного Януковича

Колишній президент Ющенко критикує чинного Януковича

Віктор Ющенко серед іншого зазначив: "Україна скотилася до Малоросії, яку буде очолювати і скеровувати малоросійський генерал".

Пошуки винних

Незважаючи на заяви лідерки БЮТ Юлії Тимошенко про те, що опозиційні сили об'єднаються в спротиві харківським домовленостям, Віктор Ющенко вчергове дистанціювався від пані Тимошенко. За його словами, якби не було газових контрактів, підписаних Тимошенко в січні 2009-го, то не було б і "харківської змови".

Він також дав зрозуміти, що не підтримує планів пані Тимошенко провести мітинг у суботу, 24 квітня, коли БЮТ збирається провести позачергове засідання парламенту, щоб розглянути харківські угоди президентів Януковича і Медвєдєва.

Тим часом президент Янукович у виступі на з'їзді Партії регіонів, де лідером партії замість нього був обраний Микола Азаров, вчергове назвав переговори з Росією дуже складними.

А підписані в Харкові угоди, за його словами, дозволять не підвищувати тарифи для населення і заощадять для України 4 млрд. доларів на рік, які стануть інвестицією в економіку.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS