'Регіони' не бачать проблем в угоді про флот

Російський флот у Севастополі
Image caption Російський флот у Севастополі тепер може базуватися до 2042 року, з можливим продовженням терміну

Лідер фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов сказав, що його політична сила вважає угоду про продовження оренди бази Чорноморського флоту Росії в Криму юридично грамотною і такою, що не суперечить Конституції України.

В інтерв'ю українському 5 каналу він сказав, що ані президент, ані Кабмін, ані фракція Партії Регіонів у Верховній Раді не збираються звертатися до Конституційного Суду з проханням роз'яснити відповідність угод, підписаних президентами Януковичем та Медведєвим, конституційним нормам.

Він сказав, що ця угода підписана в рамках законів, і це йому нібито підтвердили юристи, з якими він консультувався.

Проте пан Єфремов додав: "Президент як гарант Конституції готовий виконати рішення КС у випадку, якщо той визнає підписану угоду неконституційною".

Як відомо, після підписання угоди про продовження базування Чорноморського флоту Росії в Севастополі від опонентів президента Януковича почали лунати звинувачення, що ця угода суперечить Конституції, яка говорить про позаблоковий статус України, і де також забороняється наявність в Україні іноземних військових баз. Проте інші політики, зокрема й колишній президент Леонід Кучма, нагадують про перехідні положення Конституції, які прописують умови базування ЧФ РФ в Криму.

На думку деяких політиків, наявність іноземної військової бази на території України є "здачею частини суверенітету". Про це, зокрема, сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк. На його думку, президент Янукович "здав" суверенітет за знижку на газ, яка піде на руку лише олігархам, а не населенню, бо населення користується не російським газом, а газом, видобутим в Україні.

Вважається, що Україна отримала 30% знижку на російський газ, якщо його ціна не перевищить 330 доларів за тисячу кубометрів.

Тим часом лідер опозиційної сили БЮТ Юлія Тимошенко закликала громадян прийти на мітинг у вівторок під стінами Верховної Ради, де планують ратифікувати угоду про продовження оренди Чорноморського флоту.