Литвин: депутати заплатять за збитки

Бійка в українському парламенті у вівторок
Image caption Бійка в українському парламенті у вівторок: актор Богдан Бенюк сказав Бі-Бі-Сі, що влада знала про яйця, тому охоронці Володимира Литвина й мали при собі парасольки

Голова ВР України Володимир Литвин сказав, що депутати, які брали участь у бійках у сесійному залі 27 квітня, відшкодують збитки парламенту. Це, за словами спікера, стосується руйнування і пошкоджень обладнання і систем для голосування.

Пан Литвин також вважає, що мова йде про матеріальні збитки, адже, морально-політичні, які понесла Україна, на його думку, вже не компенсувати.

Багато світових ЗМІ однією з перших новин подавали події в українському парламенті у вівторок, де опозиція протестувала проти ратифікації так званих "Харківських угод" між президентами Януковичем і Медведєвим, кидаючи яйцями по спікеру Литвину і підриваючи димові шашки. Багато опозиціонерів твердить, що їх було побито.

Спікер також стверджував, що всі дискусійні питання, які стосуються подальшого розвитку України, мають обговорюватися публічно, і з усіх варіантів має обиратися оптимальний.

Представники опозиції нагадують, що саме Володимир Литвин без обговорення, всупереч регламенту і рішенню профільних комітетів поставив на голосування питання ратифікації Угод щодо продовження терміну перебування Чорноморського Флоту Росії в Криму.

Тим часом прокуратура Києва порушила карну справу за фактом "хуліганства", вчиненого групою депутатів Верховної Ради 27 квітня, і закликала всі ЗМІ надати повні відеозаписи і фотографії подій того дня у парламенті.

Разом з тим праворадикальне об'єднання "Свобода", одного з лідерів якого було викликано до Генпрокуратури на допит, заявило, що тим самим влада вдається до спроб залякeggування активістів акції протесту і намагається розкрутити маховик політичних репресій. Об'єднання стверджує, що під час акції протесту 27 квітня біля стін парламенту внаслідок, як воно каже, "неправомірних дій міліції" травми та опіки отримало більше 40 мирних демонстрантів від Свободи.

МВС повідомляло, що під час зіткнень ніхто серйозно не постраждав.

Між тим БЮТ, очільники якого вирушили в регіони для проведення зустрічей з опозицією, звинувачує владу в зраді національних інтересів України і заявляє про те, що тепер головним завданням є проведення дострокових виборів до ВР, усунення уряду і оголошення імпічмента президентові.