Янукович звернувся до народу про флот

Президент

У своєму зверненні до народу Президент України Віктор Янукович запевнив, що угоди, підписані у Харкові між Україною і Росією, є взаємовигідними і що вони далися Києву не надто дорого.

Водночас, на думку президента, йому вдалося домогтися головного - "нормалізувати взаємини з Росією і змінити кабальні газові контракти".

Звернення президента України розміщено на офіційному інтернет сайті в день візиту Віктора Януковича до Мінська.

У четвер, 29 квітня, договір про пролонгацію на 25 років терміну базування Російського Чорноморського флоту в Криму, ратифікований парламентами України і Росії під час синхронного голосування у вівторок, підписали президенти обох країн.

У зверненні до українців президент вчергове запевнив, що харківські угоди забезпечили суттєву знижку на російській газ для України, що означатиме, як каже пан Янукович, підвищення соціальної захищеності населення і початок виведення української економіки з глибокої кризи.

Критика опозиції

Разом із тим Віктор Янукович знову скритикував дії опозиції, сказавши, що вона кличе на нові барикади і розхитує стабільність. Він звинуватив опозицію у прагненні будь-що повернутися до влади.

Український лідер також стверджував, що він несе особисту відповідальність за майбутнє України, і пообіцяв, що Україна буде сильною і процвітаючою.

Між тим лідер БЮТ Юлія Тимошенко у четвер знову закликала до консолідації громадськості і опозиційних сил для проведення дострокових виборів, усунення нинішньої влади, створення нової більшості і денонсації харківських угод.

Юлія Тимошенко заявила, що опір має бути і у Верховній Раді, і на вулиці, і шляхом створення Комітету захисту України.