Плакати зі Сталіним у Луганську

У Луганську активісти Комуністичної партії розвісили рекламні щити із зображенням Сталіна перед наближенням святкувань 65-річчя Дня Перемоги.

Image caption плакат Сталіна у Луганську

Кореспондент Української Служби Бі-Бі-Сі в Луганську Олег Притикін каже, що у місті є щонайменше два види плакатів – зображення Сталіна на тлі портретів командувачів Червоної Армії і написом «Народ-Сталін-Перемога» поруч з символікою Комуністичної партії.

На іншому плакаті зображені Сталін, Рузвельт і Черчілль і напис «Змогли вони, зможемо й ми. Перемога буде за нами» поруч з партійною символікою комуністів.

Плакати розвісили активісти КПУ на кошти одного з луганських бізнесменів.

Місцеві комуністи твердять, що «відновлюють історичну пам'ять», бо, як каже секретар луганського обкому КПУ Максим Чаленко, Сталін «зіграв велику роль в історії, яку намагаються переписати».

Як ставляться до плакатів?

За словами нашого кореспондента, з опитаних ним десятка людей - половина не звернула на плакати уваги. Четверо сказали, що їм байдуже.

Лише один чоловік старшого віку заявив, що цих портретів Сталіна не треба, бо «ті, хто воював, ніколи не пов’язували Перемогу з ім’ям Сталіна».

Тим часом, за повідомленнями, влада Москви відмовилася від ідеї прикрасити місто портретами Сталіна з нагоди святкування 65-річчя Дня Перемоги, яку раніше підтримав мер Лужков.

Кілька днів тому Віктор Янукович запропонував винести на референдум ідею пам'ятника Сталіну в Запоріжжі, який там хочуть встановити запорізькі комуністи.

Новини на цю ж тему