Газпром хоче гарантований маршрут до Європи

Азаров і Путін

Заступниця голови Адміністрації президента Януковича Ганна Герман, коментуючи в інтерв’ю Бі-Бі-Сі пропозицію пана Путіна про об'єднання Газпрому і Нафтогазу, яку той висловив у Сочі під час зустрічі з українським прем'єром Азаровим, сказала, що це питання досі "не обговорювалася", це лише ідея, яку вони почули.

За словами пані Герман, цю ідею треба обговорювати з точки зору національних інтересів України.

"Треба обговорювати, сідати рахувати. Дивитися чи це прийнятно для України з точки зору її національних інтересів, а тоді коментувати. Це - ідея, яку висловив російський президент (прем’єр Бі-Бі-Сі). Кожна ідея має право на існування. Її треба обговорювати, але лише з кута зору наших національних інтересів.

Якщо Україні це буде цікаво і вигідно, то можна про це продовжувати розмову, якщо - ні… Ця ідея має зависнути в повітрі", - сказала Ганна Герман.

Про те, чи давав подібні директиви президент Віктор Янукович для переговорів, пані Герман сказала:

"Ну знаєте, російський президент (прем’єр – Бі-Бі-Сі) висловлює багато несподіваних ідей. Їх можна по-різному сприймати, можна дивуватися, можна обговорювати. Це треба робити лише з точки зору українських національних інтересів".

"Надзвичайно взаємовигідна пропозиція"

Раніше речник російського прем’єра, коментуючи пропозицію Владіміра Путіна про об’єднання Газпрому й Нафтогазу, пояснив зацікавленість російського монополіста в об’єднанні тим, що компанія отримає "гарантований маршрут" до Західної Європи.

Назвавши пропозицію пана Путіна "надзвичайно взаємовигідною", Дмітрій Пєсков сказав, що для України перевагою об’єднання буде "постійна модернізація" та завантаженість української газотранспортної системи.

За словами пана Пєскова, пропозиція про об’єднання двох компаній, яку мають обговорити після травневих свят, передбачає створення нової юридичної особи.

Тим часом російські засоби інформації цитують голову Газпрому Міллера, який сказав, що об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу України" буде побудоване на основі обміну активами "по всьому газовому ланцюжку" від геологорозвідки до розподілу кінцевим споживачам.

Форум Бі-Бі-Сі тут

В Україні "здивовані"

Український прем’єр Азаров, коментуючи результати переговорів у Сочі, лише сказав, що Москва і Київ розглянуть питання модернізації української ГТС разом з європейськими партнерами. "Ми - найбільша транзитна держава, яка із задоволенням надає свої можливості для транзиту нафти і газу. Сьогодні ми домовилися разом вивчити можливості і гарантії того, щоб ці поставки планувалися на багато років вперед", - сказав пан Азаров.

Президент Янукович наразі не коментував пропозицію.

Британський часопис Файненшіал Таймс пише, що навіть члени «нового проросійського керівництва України були здивовані пропозицією». Газета цитує керівника Адміністрації президента Януковича Льовочкіна, який сказав, що таке «обговорення не було передбачене директивами, які президент Янукович надав для переговорів».

Тимошенко: це – план ліквідації України

Лідер опозиційного БЮТ Юлія Тимошенко критикуючи пропозицію про об’єднання Газпрому з Нафтогазом, назвала її "масштабним планом ліквідації незалежної держави Україна".

"Українсько-російські СП із Нафтогазом, Енергоатомом, Турбоатомом, Укртелекомом, Укрзалізницею, авіапромом - це не об'єднання зусиль на партнерських засадах, а повне поглинання Росією України", - вважає пані Тимошенко.

"Я розумію, що з пластилінового Януковича можна ліпити все що завгодно, тут творчість нічим не обмежена, його діагноз очевидний, - це деменція. Однак "януковичі" приходять та відходять, Україна ж, її інтереси, народ - назавжди", - сказала Тимошенко.

Колишній президент Віктор Ющенко назвав пропоноване злиття загрозою державності і поверненням до радянських реалій з диктатом одного монополіста.

У заяві, оприлюдненій на вебсайті партії Наша Україна, пан Ющенко зауважив, що пропозиція Путіна означатиме створення Газпрому часів «холодної війни», коли «газ і нафта почнуть використовуватися як інструменти тиску на всю Європу».

Лідер БЮТ закликала до акцій протесту з метою усунення президента Януковича з посади і до проведення дострокових парламентських виборів.

Тим часом у Верховній Раді, за повідомленнями, зареєстровано проект постанови про усунення Віктора Януковича з посади президента в порядку імпічменту.

Ініціатором постанови є колишній БЮТівець, зараз позафракційний депутат Григорій Омельченко.

Він пропонує утворити спеціальну тимчасову слідчу комісію "з розслідування діянь президента, які містять ознаки злочинів та розгляду питання про усунення його з поста Президента України в порядку імпічменту".

Новини на цю ж тему