Останнє поновлення: Субота, 1 травень, 2010 p., 14:15 GMT 17:15 за Києвом

Першотравневі мітинги лівих сил

У різних містах України відбулися першотравневі мітинги, які були переважно організовані Комуністичною партією та іншими лівими силами.

мітинг у Києві, фото АП

Кількатисячний мітинг під червоними прапорами відбувся у Києві, першотравневі заходи також проводилися у Сімферополі, Полтаві, Луганську, Житомирі, Херсоні та інших містах.

Учасники мітингу у Києві, серед яких були переважно люди похилого віку, вимагали від влади "беззастережного виконання взятих нею зобов'язань", закликали до створення нових робочих місць, реформування економіки та "достойного рівня" зарплат, пенсій і стипендій.

За даними міліції, у мітингу у Сімферополі взяли участь близько 30-ти тисяч людей.

У Львові комуністи провели маївку з піснями. За словами керівника львівських комуністів, вони відзначали «110-ю річницю проведення першої в Україні маївки, яка тоді відбулася містах Львові та Харкові».

мітинг у Києві, фото АП

Президент Янукович у привітанні на вебсайті президента зауважив, що "не зважаючи на всі зміни в українському суспільстві, першотравень не втратив актуальності й сьогодні".

На мітингах у різних містах під проросійськими гаслами прихильники комуністів висловили підтримку новій владі.

Тим часом у першотравневій демонстрації у Черкасах окрім комуністів брали участь представники УНП, ВО Свобода та партія Собор.

За повідомленнями, колони правих і лівих сил там стояли окремо. Праві сили скандували «Бандера – наш герой» і висловлювали незадоволення діями президента Януковича.

Першотравень у світі

У Греції спалахнули сутички між поліцією та демонстрантами під час протестів з приводу скорочень, запланованих урядом.

В Афінах поліція застосувала газ, аби розігнати натовп, який намагався прорватися до міністерства фінансів.

Також повідомляють про напади на готелі, банки та інші будівлі.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, один колишній міністр намагався заховатися в туалеті в одній з кав’ярень, коли на його напади демонстранти.

 • Мадрид
  Демонстрація в Іспанії
 • Греція
  Протести у Греції
 • Румунія
  Протест у Румунії
 • Індонезія
  Індонезія
 • Туреччина
  Туреччина

Демонстранти протестують проти скорочень, до яких вдається грецький уряд, який намагається заручитися міжнародною фінансовою допомогою, аби врятувати економіку країни.

У Москві кілька тисяч прихильників комуністів під червоними прапорами взяли участь у параді. Мітинг прихильників партії Путіна зібрав 20 тисяч людей.

За даними російських засобів інформації, у першотравневих заходах по всій Росії взяли участь понад півтора мільйона людей.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS